Android 4.0 jako ostatni dostanie wtyczkę Flash

Opublikowano: 22 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Czwarta wersja systemu Android o nazwie Ice Cream Sandwich, otrzyma wtyczkę technologii Flash. Będzie jednak ostatnią platformą mobilną, dla której taka zostanie stworzona.

Firma Adobe ogłosiła niespełna dwa tygodnie temu, że kończy prace nad rozwojem wtyczki Flash dla urządzeń mobilnych. Okazuje się jednak, że technologia finał swego życia ma jeszcze przed sobą: producent zapowiedział, że do końca roku pojawi się wersja przeznaczona dla Androida 4.0.

Android 4.0 jako ostatni dostanie wtyczkę Flash 1Będzie to jednak ostatnia platforma, która otrzyma dedykowane rozwiązanie. Adobe zapowiedziała, że wydawać będzie jedynie aktualizacje bezpieczeństwa, a swe wysyłki skupi na technologiach AIR oraz HTML5, którą firma nazwała „najlepszym rozwiązaniem do tworzenia i rozwoju treści w przeglądarce dla platform mobilnych”.

Udostępnienie jeszcze jednej wersji mobilnego Flasha nie przedłuży mu życia, z czego niezadowoleni mogą być producenci sprzętu działającego w oparciu o system Android. Obsługa technologii była jednym z argumentów wysuwanych przeciwko rozwiązaniom konkurencji, zwłaszcza mobilnym produktom Apple, które już od wielu lat nie oferują obsługi flashowych treści. Decyzja oznaczać będzie także przyspieszenie rozwoju prac i wdrażania treści opartych o HTML5.

Dawid ZarazińskiAndroid 4.0 jako ostatni dostanie wtyczkę Flash

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.