Apple Pay oficjalnie w Polsce

Płatności mobilne Apple Pay są już dostępne dla polskich użytkowników. W gronie banków wspierających usługę jest m.in. Nest Bank.

Apple Pay oficjalnie w Polsce 1Przy transakcjach Apple Pay dokonywanych kartą, jej danych nie przechowuje się w urządzeniu ani na serwerach Apple. Zamiast tego, do elementu umieszczonego w urządzeniu Apple przypisany zostaje token płatniczy i jest tam przechowywany w zaszyfrowanej postaci. W rezultacie dane karty i rachunku nigdy nie zostają ujawnione. Każda transakcja autoryzowana jest z użyciem jednorazowego, dynamicznego kodu bezpieczeństwa. Z Apple Pay można dokonywać płatności na dowolne kwoty – weryfikacja użytkownika odbywa się przy wykorzystaniu rozwiązań biometrycznych: za pomocą Touch ID oraz Face ID (dostępnego w iPhone X). W przypadku utraty bądź kradzieży urządzenia, token może zostać łatwo zdezaktywowany bez konieczności zastrzegania karty.

Usługa Apple Pay działa z iPhonem 6 i nowszymi modelami w sklepach, aplikacjach i na stronach www otwartych w przeglądarce Safari; z zegarkiem Apple Watch w sklepach i aplikacjach (wymagany jest iPhone 6 lub nowszy); z iPadem Pro, iPadem (5. generacji), iPadem Air 2 i iPadem mini 3 oraz nowszymi modelami w aplikacjach i na stronach www otwartych w przeglądarce Safari; oraz z komputerami Mac (z 2012 r. lub nowszymi) w przeglądarce Safari, gdy dodatkowo używany jest iPhone lub Apple Watch obsługujący Apple Pay.

W gronie banków, które jako pierwsze wspierają Apple Pay znalazły się BZ WBK, Pekao, mBank, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, Raiffeisen Polbank, Nest Bank i Getin Bank.

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top