Apple Pay oficjalnie w Polsce

Płatności mobilne Apple Pay są już dostępne dla polskich użytkowników. W gronie banków wspierających usługę jest m.in. Nest Bank.

Apple Pay oficjalnie w Polsce 1Przy transakcjach Apple Pay dokonywanych kartą, jej danych nie przechowuje się w urządzeniu ani na serwerach Apple. Zamiast tego, do elementu umieszczonego w urządzeniu Apple przypisany zostaje token płatniczy i jest tam przechowywany w zaszyfrowanej postaci. W rezultacie dane karty i rachunku nigdy nie zostają ujawnione. Każda transakcja autoryzowana jest z użyciem jednorazowego, dynamicznego kodu bezpieczeństwa. Z Apple Pay można dokonywać płatności na dowolne kwoty – weryfikacja użytkownika odbywa się przy wykorzystaniu rozwiązań biometrycznych: za pomocą Touch ID oraz Face ID (dostępnego w iPhone X). W przypadku utraty bądź kradzieży urządzenia, token może zostać łatwo zdezaktywowany bez konieczności zastrzegania karty.

Usługa Apple Pay działa z iPhonem 6 i nowszymi modelami w sklepach, aplikacjach i na stronach www otwartych w przeglądarce Safari; z zegarkiem Apple Watch w sklepach i aplikacjach (wymagany jest iPhone 6 lub nowszy); z iPadem Pro, iPadem (5. generacji), iPadem Air 2 i iPadem mini 3 oraz nowszymi modelami w aplikacjach i na stronach www otwartych w przeglądarce Safari; oraz z komputerami Mac (z 2012 r. lub nowszymi) w przeglądarce Safari, gdy dodatkowo używany jest iPhone lub Apple Watch obsługujący Apple Pay.

W gronie banków, które jako pierwsze wspierają Apple Pay znalazły się BZ WBK, Pekao, mBank, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, Raiffeisen Polbank, Nest Bank i Getin Bank.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry