ARBOmedia przejmuje Q-NET

Opublikowano: 19 czerwca 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

W dniu 10 czerwca 2005 podpisana została umowa pomiędzy ARBOmedia A.G. a właścicielem firmy Q-NET Polska Sp. z o.o. , firmą KONARIKA Ltd. Na mocy umowy ARBOmedia stała się 100% właścicielem sieci Q-NET. W najbliższym czasie witryny zrzeszone w sieci Q-NET zostaną zintegrowane ze strukturą ARBOmedia. Połączony potencjał obydwu podmiotów wynosi ok. 7 mln Unikalnych Użytkowników, tym samym pod względem zasięgu stawia ARBOmedia Polska na trzecim miejscu na polskim rynku reklamy online [wg Megapanel PBI/Gemius 2005.02].

Po połączeniu ARBOmedia reprezentuje ponad 240 witryn internetowych, które generują 400 mln odsłon. Ponadto w połączonym portfolio 59 to witryny duże, odwiedzane miesięcznie przez ponad 100 tys. unikalnych użytkowników każda. Sieć obejmuje zasięgiem blisko 75% wszystkich Internatów w Polsce.

'Od trzech lat następuje dynamiczny rozwój naszego polskiego oddziału. W sytuacji kiedy rynek jest już nasycony, przejęcie to naturalny etap dalszego rozwoju. Internet w Polsce rozwija się najszybciej, wśród wszystkich krajów w regionie, dlatego rynek ten jest dla nas bardzo ważny. Kupno firmy Q-NET pozwoli nam odegrać na nim jeszcze większą rolę' twierdzi Bronislav Kvasnicka COO ARBOmedia A.G.

'Cały dotychczasowy zespół Q-NET znajdzie się w nowej strukturze. Po połączeniu dział Internetu tworzyć będzie 14 osób. Integracja działów sprzedaży umożliwi nam intensywniej i efektywniej docierać do coraz większej liczby klientów, zainteresowanych reklamą w Internecie. Nasz cel nadrzędny to skuteczne działanie na rzecz reprezentowanych przez nas wydawców' powiedział Marcin Woźniak, dyrektor zarządzający ARBOmedia Polska.

Witryny sieci Q-NET stanową ważne dopełnienie portfolio ARBOmedia. Na uwagę zasługują przede wszystkim markowe witryny biznesowe: gazetaprawna.pl, biznesnet.pl, egospodarka.pl, biznespolska.pl nowoczesnafirma.pl, e-prawnik.pl podatki.pl. Serwisy te docierają do kadr zarządzających w firmach i właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Wspólny 'nowy' zasięg to ponad 1,1 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Drugą silną grupę w połączonej strukturze stanowią witryny rozrywkowe. Są to serwisy muzyczne: cgm.com.pl, muzyka.pl, clubzone.pl, musiq.pl, hip-hop.pl, rumor.pl, muza.net.pl; serwisy filmowe: filmweb.pl i szorty.pl; czy tez serwisy dotyczące gier komputerowych i gier online: gry-online.pl, FPP.pl, miniclip.com, aktivgry.pl, gryonline.org, games.pl, o zasięgu przekraczającym 4,6 mln użytkowników.

'Poprzez połączenie potencjału dwóch sieci, jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom propozycje nowe, ciekawsze, lepsze jakościowo i zasięgowo. Już w najbliższym czasie planujemy zaprezentować produkty, które z jednej strony w pełni wykorzystają siłę wszystkich reprezentowanych przez nas serwisów, z drugiej strony stanowić będą alternatywę dla produktów portali. Ponadto nowe serwisy w naszym portfolio dają nam większe możliwości w kreowaniu niestandardowych ofert sponsoringowych oraz zwiększają zasięg dla emisji form reklamowych dostępnych tylko w ARBOmedia.' deklaruje Bartosz Drozdowski, dyrektor sprzedaży i marketingu ARBOmedia Polska

'Decyzja o wyborze potencjalnego partnera była wyjątkowo trudna. Postawiliśmy jednakże na niezależność, duże doświadczenie oraz multimediowość wśród oferowanych usług. Jednomyślnie zadecydowaliśmy o podpisaniu umowy z firmą ARBOmedia. Naszym podstawowym celem było zapewnienie wszystkim partnerom/serwisom współpracującym z Q-NET jak najlepszych przychodów z reklam. Dążyliśmy do tego, aby witryny te funkcjonowały w ramach całkowicie niezależnej struktury. Tym samym jesteśmy przekonani, że przekształcone ARBOmedia Polska otworzy przed witrynami Q-NET nowe możliwości działań na rynku reklamy internetowej w Polsce. Dołożymy wszelkich starań, aby nowy zespół ARBOmedia zapewnił swoim obecnym oraz nowym partnerom jak najlepsze warunki współpracy.' powiedziała Karolina Kuczera, dyrektor zarządzający firmy Q-NET.

Przejęcie firmy Q-NET zostało bardzo pozytywnie odebrane przez inwestorów. Kurs akcje ARBOmedia A.G. na giełdzie we Frankfurcie wzrósł o 23%.

http://www.q-net.com.pl

http://www.arbomedia.pl

Sylwester KozakARBOmedia przejmuje Q-NET

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.