ARBOmedia razem z INTERIA.PL

Od 29 września polscy reklamodawcy mogą korzystać z wersji beta nowego systemu reklamy kontekstowej. Powstał on w efekcie współpracy portalu INTERIA.PL z siecią reklamową ARBOmedia.
Nowy system bazuje na rozwiązaniu stworzonym przez czeską firmę InternetBillboard umożliwiającym prezentację reklamy na stronach internetowych i z powodzeniem stosowanym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumunii, Turcji, Niemczech, Włoszech i na Ukrainie. Wykorzystuje on także mechanizmy serwisu Boksy INTERIA.PL, oferującego reklamę w wyszukiwarkach.

– Uruchomiony przez INTERIA.PL i ARBOmedia system jest bardzo atrakcyjny pod względem zasięgu. Pozwala na wyświetlanie kampanii zarówno w portalu, jak i na stronach internetowych jednej z największej w Polsce sieci reklamowej ARBOmedia, dzięki czemu emitowana za naszym pośrednictwem reklama dociera do ok. 90 procent polskich użytkowników Internetu – podkreśla Łukasz Pawlik, dyrektor działu e-commerce INTERIA.PL. – Do współpracy zapraszamy kolejnych partnerów, którzy chcą na swoich stronach internetowych wyświetlać nieinwazyjne formy reklamowe i na tym zarabiać – dodaje.

Obsługując kilkaset witryn o różnorodnej tematyce, system gwarantuje reklamodawcy możliwość emisji kampanii w odpowiednim kontekście, nawiązującym do promowanego produktu czy usługi. Oprócz opcji określania formatów wyświetlania reklamy i ustalania emisji w wybranych rejonach Polski, reklamodawca może zadecydować o ilości wyświetleń reklamy pojedynczemu użytkownikowi w wybranym czasie (tzw. capping) lub skorzystać z nowej na polskim rynku opcji wyboru dni tygodnia i godzin wyświetlania się reklamy (targetowanie czasowe). Dodatkowo zyskuje też dostęp do bardzo szczegółowych statystyk.

Użytkownik systemu płaci wyłącznie za przekierowania na jego stronę. Ma możliwość emisji reklamy w formie boksów reklamowych lub jako link w tekście. Jeśli wybierze wariant linku, za każdym razem, gdy internauta najedzie kursorem na zaznaczone słowo, wyświetli mu się reklama w formie boksu, tematycznie powiązana z oznaczonym słowem.

– Wspólnie stworzyliśmy produkt, który jest bardzo dobry jakościowo, precyzyjnie dobiera treść zaindeksowanych stron do słów kluczowych reklamodawców i uwzględnia specyfikę języka polskiego. Z powodzeniem będziemy mogli konkurować z pozostałymi systemami obecnymi w Polsce – zaznacza Grzegorz Sułkowski, kierownik projektu z ARBOmedia Polska.

www.boksy.interia.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry