Aster walczy z piratami

Aster, polski dostawca usług internetowych, postanowił wprowadzić w swoim regulaminie klauzulę o możliwości odłączenia dostępu do internetu w przypadku gdy internauta będzie pobierał nielegalne pliki z sieci. Odpowiednio zmieniony regulamin usług rozsyłany jest do klientów od kilku dni – ujawnia Gazeta Wyborcza.

Operacja będzie odbywać się w trzech krokach. Najpierw odłączany będzie dostęp do nielegalnej treści, drugim krokiem ma być wyłączenie usługi na tydzień. Jeżeli te działania nie przyniosą skutku internet zostanie odłączony na stałe. Aster nie ma zamiaru przyglądać się ruchowi w sieci i śledzić klienta, lecz postanowił współpracować z firmami fonograficznymi.

Według Dariusza Ożgi z kancelarii Gardocki i Partnerzy jest to działanie nielegalne, gdyż umowa podpisywana jest na określony czas i nie można jej zrywać zmieniając jednostronnie treść regulaminu.

W Stanach Zjednoczonych tacy dostawcy usług internetowych jak AT&T oraz Comcast mają zamiar współpracować z Recording Industry Association of America (RIAA) w celu wyeliminowania piratów z internetu na zasadach, które chce wprowadzić w Polsce Aster.

http://wyborcza.pl/1,82244,6237571,Piraci_straca_lacznosc_.html

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top