AT&T pod lupą

W związku z odmową umieszczenia przez Apple aplikacji Google Voice w AppStore amerykańska komisja ds. łączności (FCC) postanowiła sprawdzić, czy na decyzję miała wpływ firma AT&T – donosi Gazeta Wyborcza.

W korespondencji skierowanej do zainteresowanych stron FCC zapytała, czy działania podejmowane przez Apple są konsultowane z AT&T i czy telekom ma realny udział w decydowaniu o asortymencie sklepu AppStore. Według amerykańskich mediów kroki podjęte przez FCC są próbą zapowiadanego wcześniej badania tzw. „kontraktów na wyłączność” pomiędzy producentami telefonów i operatorami telekomunikacyjnymi.

Oparta na VoIP aplikacja Google Voice oferuje klientom darmowe rozmowy i sms-y na terenie Stanów Zjednoczonych oraz niskie stawki za połączenia międzynarodowe. Nie dziwi więc fakt, że tego typu usługa stanowi zagrożenie dla interesów największego amerykańskiego telekomu.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6899224,Apple_usuwa_aplikacje_Google_z_iPhone_ow.html

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry