AT&T pod lupą

Opublikowano: 6 sierpnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , ,

W związku z odmową umieszczenia przez Apple aplikacji Google Voice w AppStore amerykańska komisja ds. łączności (FCC) postanowiła sprawdzić, czy na decyzję miała wpływ firma AT&T – donosi Gazeta Wyborcza.

W korespondencji skierowanej do zainteresowanych stron FCC zapytała, czy działania podejmowane przez Apple są konsultowane z AT&T i czy telekom ma realny udział w decydowaniu o asortymencie sklepu AppStore. Według amerykańskich mediów kroki podjęte przez FCC są próbą zapowiadanego wcześniej badania tzw. „kontraktów na wyłączność” pomiędzy producentami telefonów i operatorami telekomunikacyjnymi.

Oparta na VoIP aplikacja Google Voice oferuje klientom darmowe rozmowy i sms-y na terenie Stanów Zjednoczonych oraz niskie stawki za połączenia międzynarodowe. Nie dziwi więc fakt, że tego typu usługa stanowi zagrożenie dla interesów największego amerykańskiego telekomu.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6899224,Apple_usuwa_aplikacje_Google_z_iPhone_ow.html

Sylwester KozakAT&T pod lupą

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.