Baidu planuje mobilną rewolucję

Baidu Inc to największa w Chinach wyszukiwarka, która dziś ma w planach zwiększyć swój zasięg oddziaływania, dzięki uruchomieniu wyszukiwania mobilnego. Właściciele Baidu mają nadzieję na duży zarobek z tego tytułu.

W tym roku udział Baidu w rynku w dziedzinie wyszukiwania mobilnego był o wiele mniejszy, niż w tradycyjnym wyszukiwaniu Baidu planuje mobilną rewolucję 1komputerowym. Dyrektor generalny Baidu Inc. Robin Li podczas konferencji 17 lutego powiedział, że firma ma zamiar inwestować w rozwiązania mobilne. W przeszłości nie przeznaczaliśmy w zasadzie żadnych zasobów na zarabianie na ruchu mobilnym użytkowników w wyszukiwarce Baidu. Od tego roku zamierzamy jednak dowiedzieć się, jak najlepiej służyć naszym klientom na platformie mobilnej – dodał Robin Li zapytany o plany na przyszłość firmy Baidu.

Telefony komórkowe mają niebawem stać się dla Baidu ważnym kanałem dystrybucyjnym i oczekuje się, że wyszukiwanie mobilne będzie stanowiło coraz większy procent całkowitego ruchu użytkowników wyszukiwarki w roku bieżącym.

Baidu pozostaje najczęściej wybieraną wyszukiwarką internetową na PC w Chinach. 78,3 proc. przychodów w ostatnim kwartale 2011 roku z wyszukiwania na Baidu pochodzi z komputerów. Google według chińskiej firmy badawczej, Analysys International ma jedynie 16,7 proc. przychodów w tej dziedzinie. W trzecim kwartale ubiegłego roku Baidu uzyskało jedynie 33,5 proc. udział w sektorze wyszukiwania poprzez telefonię komórkową. Konkurent wyszukiwarki, Easou.com miał 22 proc. udział, zaś Tencent Holdings Ltd – 21 proc.

Przychody Baidu w ostatnim roku wzrosły o 82,5 proc. do poziomu 4,474 mld juanów, co odpowiada kwocie 710,9 mln dolarów. Zysk netto firmy wzrósł o 77 proc. do 2,05 mld juanów, czyli 326,3 mln dolarów.

Za: www.chinadaily.com.cn

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry