Bankier.pl przejmuje kontrolę nad Mojeauto.pl

Spółka Bankier.pl S.A. przejęła kolejny pakiet akcji stanowiący 42,25% kapitału Internet Service S.A., odkupując go od funduszu bmp AG za łączną cenę 1 026 877 złotych.
Podstawowym celem tej inwestycji jest wykorzystanie synergii pomiędzy Bankier.pl, a prowadzonym przez tę spółkę serwisem internetowym Mojeauto.pl, w szczególności w zakresie sprzedaży reklamy i produktów finansowych związanych z rynkiem motoryzacyjnym. W ramach tej transakcji Bankier.pl S.A. zwiększył swój udział w spółce Internet Service S.A. do poziomu 89,21%

Zakup kolejnego pakietu akcji Internet Service S.A. jest kolejnym etapem inwestycji Bankier.pl S.A. w tę spółkę. Na mocy zawartego 10 października 2006 roku porozumienia Bankier.pl SA przysługiwało prawo pierwokupu oraz prawo do wezwania pozostałych akcjonariuszy do sprzedaży akcji Internet Service S.A. na rzecz Bankier.pl S.A.

Bankier.pl S.A. w pierwszym etapie inwestycji odkupił w październiku 2006 roku od dotychczasowych właścicieli pakiet akcji, a w drugim etapie wziął udział w podniesieniu kapitału Internet Service S.A. W wyniku tych transakcji notowany na GPW w Warszawie Bankier.pl objął 46,95% akcji Internet Service S.A., angażując środki na poziomie 732 tys. złotych.

W chwili obecnej Bankier.pl S.A. pozyskał dodatkowy pakiet akcji stanowiący 42,26% kapitału Internet Service S.A., odkupując go od funduszu bmp AG za łączną cenę 1 026 877 złotych.

Po tej transakcji Bankier.pl posiada pakiet akcji, który stanowi 89,21% kapitału spółki Internet Service zarządzającej portalem Mojeauto.pl.

Dla spółki Bankier.pl S.A. jest to kolejny krok realizowania przyjętej strategii rozwoju, w oparciu o  środki finansowe pozyskane z publicznej emisji akcji.

Przjęcie kontrolnego pakietu akcji w Internet Service S.A. pozwoli nam konsolidować wyniki finansowe tej spółki i wpłynie pozytywnie na wzrost przychodów i zysku Bankier.pl S.A. – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes Bankier.pl S.A.

Mojeauto.pl to serwis dostarczający informacje z rynku motoryzacyjnego, interaktywne narzędzia ułatwiające poszukiwanie samochodów i umożliwiające znalezienie najlepszych ofert kupna i sprzedaży.

www.bankier.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry