Biblioteka Akustyczna – nowy serwis w Grupie Empik

Opublikowano: 24 października 2016. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W Grupie Empik pojawiła się Biblioteka Akustyczna – wydawca i dystrybutor audiobooków. Obecnie Virtualo oraz Biblioteka Akustyczna, należące do Grupy Empik, oferują ponad 45 000 tytułów e-booków, 1 500 pozycji e-prasy oraz 3 000 audiobooków.

logo_bObserwując rosnącą popularność form digitalowych, postanowiliśmy zainwestować w rozszerzenie oferty e-książek i audiobooków. Empik obecnie odznacza się najwyższą znajomością spontaniczną i wspomaganą w kategorii serwisów internetowych sprzedających e-content. Dzięki specjalizacji, wiedzy i doświadczeniu Virtualo i Biblioteki Akustycznej możemy wydawać znacznie więcej tytułów w wersji audio, a lepsza ekspozycja audiobooków w salonach Empik i na empik.com oraz intensywne działania promocyjne, również w połączeniu z wydaniami papierowymi, dadzą nam przewagę konkurencyjną – powiedziała Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Empiku

Do końca 2016 roku sieć Empik spodziewa się 30 proc. wzrostu sprzedaży e-booków i niemal 100 proc. dynamiki sprzedaży audiobooków oraz zapowiada premierę dedykowanej aplikacji mobilnej łączącej e-booki i audiobooki.

Sylwester KozakBiblioteka Akustyczna – nowy serwis w Grupie Empik

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.