Blockchain wchodzi do e-commerce

Blockchain jest to łańcuch bloków służący do przechowywania i przesyłania informacji. Po nasyceniu takiego bloku informacjami tworzy się kolejny. Swoje narodziny technologia blockchain ma na rynku kryptowalut.

Ogromne możliwości technologii blockchain zostały szybko zauważone i wykorzystane w  wielu dziedzinach, np. udziały, akcje czy handel.  Ze względu na zawiłość tego pojęcia co rusz pojawiają się nowe pytania na temat tej technologii. Ocenia się iż jest ona bardzo bezpieczna i nie do podrobienia. Wszelkie manipulacje przy transakcji zostaną od razu wychwycone.

Blockchain w e-commerce

Blockchain wchodzi do e-commerce 1Grupa Merlin w porozumieniu z Krypto Jam będzie wykorzystywać technologie blockchain na rynku e-commerce – jest to innowacyjne posunięcie. A mianowicie chodzi tutaj o program lojalnościowy dla użytkowników merlin.pl, którzy za zakupy są nagradzani tokenami. Następnie otwierają się takie możliwości jak wykorzystanie tokenów jako rabat w kolejnych zakupach, wymiany na giełdzie lub akumulowania na rachunku. Należy pamiętać, że technologia ta daje także możliwość przesłania tokenów na inny rachunek.

Do tej pory portfele kryptowalut oraz część transferów odbywała się anonimowo. Obecnie są wdrażane wszelkie regulacje, aby każde konto było przypisane do zidentyfikowanej osoby fizycznej lub prawnej. Natomiast Ministerstwo Finansów już pracuje nad projektem ustawy, aby objąć odpowiednim podatkiem obrót kryptowalutami. Z pewnością dzięki tym posunięciom stanie się to bezpieczna i pewna strefa.

Perspektywy rozwoju i prekursor w tej dziedzinie – Merlin Group

Merlin Group z optymizmem patrzy w przyszłość, w której technologia blockchain daje niesamowite możliwości rozwoju. Poza tym posiadają bardzo rozwinięte i solidne zaplecze – zespół IT, centrum logistyczne oraz marketingowe. To wszystko daje niesamowitą przewagę nad konkurencją. Merlin Group ocenia, że szanse pozostania na rynku daje przede wszystkim rozwój technologiczny oraz podołanie wymaganiom logistycznym. Czytelnictwo w Polsce nie jest łatwym rynkiem, ponieważ ma mocną konkurencję – internet. Jednocześnie codziennie drukowanych jest sporo książek i nie łatwo jest przebić się z nowym tytułem.

Merlin Group prowadzi dynamicznie rozwijający się sklep jakim jest księgarnia internetowa i ambitnie pnie się w górę na polskim rynku e-commerce. Stawiają na potrzeby indywidualnego klienta według jego preferencji oraz historii zakupowej. Śmiało inwestują w nowe serwisy (nieprzeczytane.pl), po przejęciu stawiają na współpracę oraz wymianę doświadczenia obu spółek. Poza tym zajmuje się świadczeniem usług logistycznych, obsługą klienta oraz rozwojem platform informacyjnych dla innych podmiotów spoza spółki. W przyszłości Merlin Group ma zamiar jeszcze bardziej rozszerzyć swoje usługi. Stawia przede wszystkim na własny rozwój, wzrost sprzedaży, rozwijanie usług logistycznych oraz narzędzi marketingowych, których podstawą jest blockchain.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top