Ceneo.pl wdraża Microsoft SQL Server 2005

Opublikowano: 26 czerwca 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Przeniesienie Ceneo.pl na nowa platformę SQL Server 2005 to kolejny krok w procesie rozwoju witryny, spowodowany dynamicznie zwiększającą się popularnością porównywarki. Celem wdrożenia najnowszego produktu firmy Microsoft, jest optymalizacja zarządzania serwisem, zwiększenie wydajności oraz przygotowanie do rosnących wymagań internautów.
„SQL Server 2005 to najnowszej generacji platforma bazodanowa, będąca nieocenionym narzędziem dla administratorów baz oraz programistów. Serwer pozwala na zaawansowane zarządzanie i analizę informacji. Rozbudowana funkcjonalność Business Inteligence jest znacznym ułatwieniem także dla osób decyzyjnych w firmie, dzięki  wsparciu procesu decyzyjnego przez możliwość analizy i eksploracji danych.” – mówi Magdalena Kozłowska-Deć, Application Servers Product Manager z polskiego oddziału Microsoft.

„Wdrożenie SQL Server 2005 przyniesie nam podwójną korzyść: po pierwsze zespół Ceneo zyska możliwość bardziej efektywnego opracowywania, analizy i udostępniania danych w serwisie, po drugie, co ważniejsze, odwiedzający Ceneo będą mogli szybciej i skuteczniej znaleźć interesujące ich informacje o produktach i sklepach.” – komentuje Prezes Ceneo Łukasz Zych.

Oprócz porównania cen, na Ceneo.pl można zapoznać się z opiniami internautów o produktach i sklepach, a także eksperckimi recenzjami, które powstają dzięki współpracy z portalami tematycznymi. Celem twórców witryny jest zbudowanie platformy wymiany informacji i opinii, będącej skutecznym narzędziem e-commerce wspomagającym w podejmowaniu decyzji zakupowych. Przewidują oni, że niebawem odwiedziny porównywarki cen mogą stać się pierwszym krokiem w procesie podejmowania decyzji o zakupach w polskich sklepach internetowych.

www.ceneo.pl

Hanna LaskowskaCeneo.pl wdraża Microsoft SQL Server 2005

Podziel się!

O autorze

hania