Chrome dla Androida już jest [wideo]

Opublikowano: 8 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Google zaprezentowała przeglądarkę Chrome w wersji dla Androida. Ma być szybka, prosta i ma synchronizować się pomiędzy różnymi urządzeniami. 

Podobnie jak wersja desktopowa, Chrome dla Androida skupia się na szybkości i prostocieinformuje Google. Przeglądarka ma również oferować synchronizację ustawień  (np. zakładki) pomiędzy instancjami wykorzystywanymi na różnych urządzeniach.

Chrome dla Androida już jest [wideo] 1

Od chwili wprowadzenia Androida pojawiały się pytania dlaczego Google prowadzi dwa osobne przeglądarkowe projekty: Chrome i aplikację dla mobilnego systemu. Teraz jest szansa na ich połączenie, choć z pewnością potrzeba będzie czasu by Chrome stał się domyślną przeglądarką dla Androida.

Jednym z ograniczeń szerszego zastosowania aplikacji jest fakt, że testowa wersja przeglądarki Chrome dostępna jest wyłącznie dla użytkowników z dla systemem Android w wersji 4.0 (Ice Cream Sandwich), znajdującego się na zaledwie jednym procencie mobilnych urządzeń. Przedstawiciele Google zapewniają jednak, że ich celem jest uczynienie Chrome domyślną przeglądarką dla Androida.

Aplikacja dostępna jest do pobrania w Android Market.

http://www.youtube.com/watch?v=lVjw7n_U37A&feature=player_embedded

Dawid ZarazińskiChrome dla Androida już jest [wideo]

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.