Citrix i Novell nawiązują współpracę

Citrix Systems i Novell nawiązały współpracę, w ramach której zwiększą zgodność operacyjną wspólnych rozwiązań. Udostępnią również nowe narzędzia analityczne, wspierające firmy w identyfikacji najbardziej ekonomicznego podejścia do wirtualizacji. Dodatkowo zaoferują również klientom wspólne wsparcie techniczne.

W ramach partnerstwa Novell uzyskał certyfikat „Perfect Guest” Citrix XenServer dla swojego systemu SUSE Linux Enterprise Server. W rezultacie ponad 4500 aplikacji korporacyjnych posiadających certyfikat Novell Ready for SUSE Linux Enterprise Server działających na maszynie wirtualnej SUSE Linux Enterprise Server opartej o platformę XenServer będzie zweryfikowanych pod kątem zgodności operacyjnej w ramach programu Citrix Ready.

SUSE Linux Enterprise Server to jedyny linuksowy system operacyjny, który został zoptymalizowany pod kątem wszystkich najważniejszych hiperwizorów i zapewnia wysoką wydajność podczas pracy z rozwiązaniem XenServer. Klienci i dostawcy usług cloud computing mogą korzystać z bezpłatnego XenServera jako korporacyjnej platformy wirtualizacyjnej dla środowisk Linux i Windows, zyskując rozszerzony zbiór technologii i procesów do zarządzania heterogenicznymi centrami danych.

„Współpraca z firmą Novell nad otwartym podejściem do wirtualizacji i zarządzania zapewnia klientom nie tylko wysokowydajną technologię, ale również pełną elastyczność zarządzania wirtualną infrastrukturą bez względu na wykorzystywany system operacyjny – powiedział N. Louis Shipley, wiceprezes i dyrektor generalny działu XenServer Product Group w Citrix Systems.”

Citrix przystąpi także do programu PlateSpin Recon for Assessment, w ramach którego partnerzy Citrix Solution Advisors (CSA) oraz wewnętrzne działy usługowe Citrix będą mogły wykorzystać zestawy narzędzi firmy Novell do oceny środowisk swoich klientów pod kątem wirtualizacji, konsolidacji serwerów oraz gotowości do wdrożeń cloud computing. PlateSpin Recon firmy Novell to narzędzie do profilowania, analizy i planowania obciążeń roboczych centrum danych, które łączy funkcje planowania konsolidacji i zarządzania wydajnością, aby zapewnić klientom bieżący wgląd w infrastrukturę fizyczną i wirtualną.

„Umowa z Citrix oferuje naszym wspólnym klientom i partnerom lepszy sposób zarządzania wirtualnymi infrastrukturami – powiedział Joe Wagner, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Global Alliances w firmie Novell. – Dostarczamy szerszy i lepiej zintegrowany zbiór rozwiązań korporacyjnych, które zapewniają narzędzia niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji w zakresie wirtualizacji centrum danych, a także wysokiej klasy infrastrukturę, która umożliwia uruchamianie bardzo wydajnych środowisk wirtualnych”.

Współpraca między firmami Citrix i Novell cieszy się dużym poparciem również wśród czołowych dostawców z branży IT, takich jak np. Hewlett Packard. Jak twierdzi HP nowe możliwości oferowane przez Citrix i Novell w połączeniu z platformami serwerowymi ProLiant pomogą organizacjom uprościć zarządzanie wirtualizacją, a jednocześnie zwiększyć wartość posiadanego sprzętu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry