CityVille bije rekordy popularności – sześć milionów graczy w osiem dni

Najnowsza produkcja firmy Zynga – gra CityVille – bije rekordy popularności. W ciągu pierwszych 24 godzin zyskała 300 tys. użytkowników; po pierwszym tygodniu – trzy miliony. Obecnie – nieco ponad osiem dni od premiery – ma ok. sześciu milionów graczy.

CityVille to stworzona z myślą o Facebooku gra, której użytkownicy budują wirtualne miasto. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Wystarczyły 24 godziny by z aplikacją swój wolny czas spędzało 300 tys. osób, budując przy tym 2,7 mln mieszkań, 500 tys. piekarń i pięć mln odcinków dróg.

CityVille bije rekordy popularności - sześć milionów graczy w osiem dni 1Obecnie, w osiem dni od premiery, nowa produkcja firmy Zynga ma ok. sześciu milionów graczy. To najlepszy start w historii spółki. Poprzedniej grze dewelopera – FrontierVille – uzyskanie takiego wyniku zajęło cztery razy dłużej (32 dni). Najbardziej znanej – FarmVille – pięć razy (46 dni).

Sukces gry można tłumaczyć nie tylko popularnością marki Zynga oraz jej poprzednich produkcji. To pierwsza gra firmy, która od dnia premiery dostępna była w pięciu językach (angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim). Podejmowane były również intensywne akcje promocyjne.

Sukces CityVille wpisuje się w szerszy rozwój gier społecznościowych i ich marketingowy potencjał. Dostrzega to Facebook, który rozwija swój dział odpowiedzialny za tego typu rozrywkę. Grając w gry tworzone dla serwisów społecznościowych warto jednak pamiętać o własnym bezpieczeństwie.

Źródła: Zynga, TechCrunch

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry