Co nas uszczęśliwia w pracy?

Z badań TNS OBOP przeprowadzonych w styczniu 2007r. w ramach projektu „Postawy Pracownicze”, współorganizowanego z Fundacją Obserwatorium Zarządzania wynika, że na pozytywny stosunek do pracodawcy największy wpływ mają warunki zatrudnienia, ogólne warunki pracy oraz relacje w zespole.

Dla ponad połowy Polaków warunki zatrudnienia, takie jak rodzaj umowy, czy czas jej trwania, stanowią najważniejsze kryterium oceny pracodawcy. Istotne są również dobre warunki pracy oraz dobre relacje z współpracownikami.

Co nas uszczęśliwia w pracy? 1

Generalnie kobiety i mężczyźni podobnie widzą wpływ tych czynników na ich stosunek do pracodawcy, jednakże dla kobiet nieco istotniejsze są dobre relacje w zespole (58%), podobnie jak relacje z przełożonym (48%) czy system szkoleń (24%). Mężczyźni natomiast częściej niż kobiety podkreślają wagę: systemu wynagrodzeń (43%), ściśle określonego zakresu odpowiedzialności (32%) oraz jasnych kryteriów rekrutacji (21%). W pracy mężczyźni bardziej ukierunkowani są na zadanie oraz na nagrodę za jego wypełnienie, natomiast kobiety na sam proces dochodzenia do celu (często dalekosiężnego) oraz na relacje z drugim człowiekiem.– komentuje Beata Durka, ekspert TNS OBOP.

Fundacja Obserwatorium Zarządzania reprezentuje w Polsce American Society for Training and Development, światową organizację zrzeszającą profesjonalistów w obszarze szkolenia i doradztwa. Współpraca pozwala na przenoszenie sprawdzonych doświadczeń z zagranicy, dostęp do światowej klasy ekspertów, udział w międzynarodowych projektach.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry