Czego szukaliśmy w Sieci w 2003 roku

Opublikowano: 7 stycznia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Jak zostać najczęściej poszukiwanym politykiem w Sieci” Czy Kaczor Donald jest popularniejszy od Myszki Miki” O usługi którego operatora telefonii komórkowej najczęściej pytają polscy internauci” Kim jest najpopularniejszy Polak w internecie”

Odpowiedzi na te i inne pytania można uzyskać analizując frazy, jakie internauci wpisywali w wyszukiwarkach internetowych. Serwis wyszukiwawczy NetSprint.pl przy współpracy z WP.pl przygotował specjalne roczne podsumowanie aktywności użytkowników Sieci, w którym przeanalizował kilkaset milionów zapytań zadanych w wyszukiwarkach NetSprint.pl oraz WP.pl w 2003 roku, uzyskując ciekawe dane pozwalające określić zainteresowania polskich internautów.

Bieżące statystyki najpopularniejszych zapytań kierowanych przez internautów do systemu wyszukiwawczego prezentowane są m.in. na stronach Wirtualnej Polski (wp.pl). Portal publikuje szczegółowe miesięczne i tygodniowe zestawienia fraz cieszących się największym zainteresowaniem pod adresem: http://szukaj.wp.pl/najpop.html

Najpopularniejszym słowem wpisywanym w wyszukiwarkach jest niezmiennie „sex”. Nieco rzadziej internauci szukają plików mp3 oraz gier. Bardzo często padają również zapytania o pliki do zgrania, filmy, tapety na pulpit oraz oferty last minute.

Pełne opracowanie do pobrania w dziale Download.

Sylwester KozakCzego szukaliśmy w Sieci w 2003 roku

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.