Diamenty Forbesa 2010 dla Comarch

Diamenty Forbesa 2010 czyli listę polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swą wartość opublikował prestiżowy miesięcznik ekonomiczny “Forbes“. Comarch na czele z Januszem Filipiakiem trafił na listę Diamentów kolejny rok z rzędu.

W kategorii firmy duże wg przychodów ze sprzedaży powyżej 250 mln zł Comarch SA  zajął 14 pozycję w Małopolsce i 124 w kraju. Z kolei w kategorii firmy średnie wg przychodów ze sprzedaży 50-250 mln zł na 5 pozycji w regionie małopolskim i 27 w kraju zaklasyfikowano należącą do GK Comarch spółkę CA Servces SA.

W aktualnym, czwartym już rankingu, znalazły się firmy, które w latach 2006-2008 najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość.

Lista Diamentów Forbesa została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych firm. Umożliwia także zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.

W zestawieniu ujęto firmy, które w terminie złożyły do KRS sprawozdanie finansowe za rok 2008 lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Wyeliminowano przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Następnie wyselekcjonowano te, o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka niższym niż 4, ocenianym wg ratingu Dun & Bradstreet. Aby zachować spójność wyników, nie brano pod uwagę przedsiębiorstw finansowych, ani notowań giełdowych.

Firmy są podzielone na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży w roku 2008:

  • firmy małe 5-50 mln zł
  • firmy średnie 50-250 mln zł
  • firmy duże powyżej 250 mln zł

Zestawienie Diamenty Forbesa 2010 przedstawione jest w dwóch wersjach: listy ogólnopolskiej oraz 16 list regionalnych. W małopolskim zestawieniu znakomita większość Diamentów pochodzi z Krakowa, potwierdzając w ten sposób aspiracje gospodarcze dynamicznie rozwijającej się stolicy regionu nazwanej przez Forbes „diamentowym Krakowem”.

Więcej informacji w lutowym FORBESIE, również dodatek specjalny raport “Diamenty Forbesa 2010”, a w nim firmy które z kryzysu wyjdą wzmocnione.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry