Digital Avenue przejmuje portale społecznościowe

Spółka Digital Avenue zrealizowała zapowiadaną podczas debiutu giełdowego transakcję przejęcia grupy Medousa, specjalizującej się w budowaniu serwisów społecznościowych. Za 5 100 000 PLN firma DA nabyła 74% udziałów w grupie, do której należą serwisy fotosik.pl, sms.pl, supergry.pl oraz kilkanaście mniejszych portali.
Oglądalność serwisów dołączonych do Digital Avenue oscyluje wokół 3 mln Real Users (wg MegaPanel PBI). W 2006 roku Medousa osiągnęła sprzedaż na poziomie 583 tys. PLN oraz zysk netto na poziomie 131 tys. PLN.

Włączenie Medousy do Digital Avenue jest kolejnym etapem w budowaniu grupy koncentrującej swoją działalność na granicy rynku internetowego, mobilnego oraz rynku mediów i rozrywki. Transakcja jest realizacją umowy inwestycyjnej zawartej w lipcu tego roku.

Prezes Digital Avenue Andrzej Jasieniecki zapowiedział też, że wyniki grupy będą lepsze od prognozowanych w dokumencie informacyjnym.  – Przejęcie jest konsekwencją realizacji strategii, którą zaprezentowaliśmy inwestorom podczas debiutu giełdowego. Realizacja planów i lepsze od prognoz wyniki naszych spółek pokazują, że Digital Avenue to interesująca propozycja dla inwestorów. W ostatnich miesiącach miały miejsce transakcje, które potwierdzają słuszność drogi jaką obrał Digital Avenue.Bardzo głośno było ostatnio o transakcji, w której Microsoft zapłaci 240 milionów dolarów za niespełna 1,6 proc. udziałów w serwisie społecznościowym Facebook. Jeszcze z sierpnia pamiętamy transakcje, w której francuska firma Hi Media przejęła za 90 milionów dolarów serwis Fotolog, którego użytkownicy zamieszczają i wymieniają  się swoimi zdjęciami.Serwis ten ma ponad 10 milionów zarejestrowanych użytkowników i dziennie zamieszczanych jest tam blisko 700 tysięcy zdjęć. Tego typu transakcje pokazują, że Digital Avenue jest potencjalnie bardzo interesującym podmiotem pod przejęcie przez dużego inwestora strategicznego lub branżowego – powiedział Andrzej Jasieniecki – Prezes Zarządu Digital Avenue.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top