Divante obsługuje ZloteWyprzedaze.pl i przenosi na Magento

Opublikowano: 8 września 2014. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Spółka Divante z grupy OEX przejmuje obsługę techniczną sklepu ZloteWyprzedaze.pl, w ramach umowy Divante będzie odpowiadać za ciągłość działania platformy, rozwój i zarządzanie projektem.

oexdivanteRealizacja kontraktu rozpoczęła się od przeniesienia dedykowanej aplikacji z technologii .NET do Magento. W proces zaangażowani byli także specjaliści z firm ORBA i BI Architects. Kluczowym elementem migracji serwisu był czas, podstawową wersję prac udało się ukończyć w ciągu 4 tygodni. Wymiana silnika systemu przebiegła bez konieczności zmiany interfejsu użytkownika. Dodatkowo uruchomiono dwie nowe wersje językowe serwisu: bułgarską i rumuńską.

Dużym wyzwaniem w projekcie były zagadnienia związane z wydajnością, ponieważ ze względu na swój charakter serwis Zlotewyprzedaze.pl musi obsługiwać duże skoki oglądalności. W tym celu zastosowano autorską architekturę systemową, opierającą się na wykorzystaniu replikacji baz danych, systemu cache Redis, systemu proxy Varnish, load balancingu oraz rozproszonego systemu plików.

ZloteWyprzedaze.pl to serwis internetowy oferujący ubrania i dodatki najlepszych światowych marek oraz znanych projektantów w promocyjnych cenach. Sprzedaż odbywa się w ramach kilkudniowych wyprzedaży.

Sylwester KozakDivante obsługuje ZloteWyprzedaze.pl i przenosi na Magento

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.