Divante z A2 Multimedia

Firma informatyczna Divante rozpoczęła współpracę z A2 Multimedia, wydawcą platformy Tivi.pl. Zakres współpracy obejmuje dostarczanie technologii oraz infrastruktury dla transmisji video.

Serwis Tivi.pl to jedna z największych platform video w Polsce. Emituje między innymi seriale takie jak N1ckola, Klatka B, Świat według Kiepskich czy Baśka Blog.

Projekt polegał na podmianie w działającym serwisie całej technologii w sposób niezauważalny dla użytkowników. Wymianie uległa infrastruktura hostingowa, bazodanowa oraz aplikacyjna. Zachowano interfejs użytkownika oraz wszystkie dane.

Wybraliśmy Divante ponieważ cenimy jakość dostarczanych przez nich rozwiązań, partnerski i przejrzysty charakter współpracy oraz komunikacji. Divante trafnie odczytuje nasze potrzeby, często współuczestnicząc w procesie tworzenia nowych koncepcji i dostarcza nam dobrze działające produkty. Divante entuzjastycznie podejmuje nowe wyzwania i jest otwarte na wszelkie nasze koncepcje. – mówi Marcin Stalij, Kierownik ds. Rozwoju w A2 Multimedia.

Do realizacji projektu użyto ASP.NET MVC w którym stworzono modularny szkielet aplikacji. Z użyciem Microsoft HyperV powstał elastyczny, w pełni skalowalny klaster serwerów aplikacji. Bezpieczeństwo danych gwarantuje Microsoft SQL Server z serwerem Mirror. Już teraz baza danych obsługuje 300 tys. zarejestrowanych użytkowników. Zastosowano także koordynator transakcji rozproszonych (MSDTC) w celu kontrolowania transakcji zachodzących w dystrybuowanych bazach danych (sharding bazy danych). Do dostępu do danych został wykorzystany Linq To SQL z warstwa abstrakcji która przewiduje migrację do Entities Framework.

Odrębny klaster serwerów z Windows 2008 Web Edition zajmuje się Encodowaniem video. Za ten proces odpowiedzialne jest autorskie oprogramowanie Divante – Locomotive.Encoder, wchodzące w skład pakietu Video CMS oferowanego przez Divante.

Z uwagą obserwujemy dynamiczny rozwój Divante. Firma potrafi połączyć innowacyjność produktową z dbałością o najwyższą jakość obsługi Klienta. Dzięki temu Divante z sukcesami realizuje projekty dla klientów w Polsce i na świecie. – mówi Michał Żyliński, Developer Evangelist, polski oddział firmy Microsoft.

Cieszy nas otwartość Divante na najnowsze technologie. Projekt jako jeden z pierwszych w Polsce korzysta z Frameworka ASP.NET MVC w warstwie aplikacji oraz wydajnej wirtualizacji Windows Hyper-V, która umożliwiła stworzenie elastycznego klastra serwerów. – dodaje Michał Żyliński.

Do każdego realizowanego projektu podchodzimy przez pryzmat biznesu klienta. Nie inaczej było tym razem. Największym wyzwaniem biznesowym była podmiana całej infrastruktury technicznej serwisu bez zakłócania jego pracy. Zrealizowanie z sukcesem tego projektu jest dla nas wewnętrznym potwierdzeniem słuszności metod i narzędzi jakich używamy. – mówi Piotr Karwatka, Dyrektor Technologii w Divante.

Projekt umożliwił A2 Multimedia, operatorowi platformy Tivi, optymalizację wydatków na IT oraz zapewnił potencjał do rozwoju. Już teraz prowadzone są dalsze prace rozwojowe w zakresie rozbudowania playera video o nowe funkcje.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry