Dokumenty Google z nowym system komentarzy [wideo]

Namiastka projektu Google Wave, który miał zrewolucjonizować internetową komunikację w czasie rzeczywistym, a który został zamknięty w sierpniu ubiegłego roku, pojawiła się właśnie w Dokumentach Google. Nowy system komentarzy ma wykorzystywać ma potencjał skrzynki mailowej oraz grupowego czatu.

Dokumenty Google z nowym system komentarzy [wideo] 1Firma Google ogłosiła wprowadzenie nowych funkcji do swojego webowego pakietu biurowego. Do możliwości współpracy wielu osób nad jednym dokumentem w tym samym czasie dołączono odświeżony system komentarzy, który ma ułatwić i po części zautomatyzować proces tworzenia treści.

Pierwszą nowością jest dodanie informacji o czasie wysłania komentarza oraz zdjęcia profilowego jego autora. Nie trzeba także usuwać komentarzy – można je ukryć za pomocą jednego kliknięcia aby potem je przejrzeć.

Wprowadzono również nowe funkcje znacznika „@”, który służyć może teraz do dodawania innych użytkowników do pracy nad dokumentem, adresowania do nich komentarzy i powiadomienia mailowego. Napisanie np. @redakcja@e-biznes.pl spowoduje wysłanie wiadomości mailowej zawierającego treść komentarza, na który można zareagować odpowiadając na przesłany mail.

Podobnie jak Google Wave, nowy system komentarzy w Dokumentach Google ma być bardziej interaktywny oraz wykorzystywać ma potencjał skrzynki mailowej oraz grupowego czatu. Nick Cooper, inżynier Google odpowiadający za wprowadzone zmiany napisał, że nowy schemat komentarzy testowany był wewnątrz firmy od kilku miesięcy.

Połączenie dodanej struktury i intuicyjnej integracji z e-mailem ożywiło dyskusje wokół naszych dokumentów i jesteśmy zadowoleni, że te nowe funkcje będą służyć podobnie także wam – zapewnił Cooper.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry