Epuls, Google i Onet – to tam Internauci zostaja najdłużej

Najpopularniejsze miejsca w polskim internecie pod względem długości czasu spędzonego przez użytkownika to Epuls, Google i Onet. Tak wynika z najnowszych danych publikowanych w ramach badania „Megapanel PBI/Gemius”, będącego standardem pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych w Polsce.
W kategorii „Ranking witryn według miesięcznego czasu” znalazło się dwadzieścia największych polskich serwisów i stron internetowych. W zestawieniu przedstawiono łączny czas jaki spędzili wszyscy internauci na wybranych witrynach oraz średni czas na użytkownika. W tej ostatniej kategorii pierwsze miejsce zajął serwis Epuls – przeciętny użytkownik spędza w nim miesięcznie 8 godzin i 7 minut. Drugie miejsce przypadło Google – średni czas to 6 godzin i 24 minuty miesięcznie, a trzecie portalowi Onet – 6 godzin i 20 minut.

Zajmujący pierwsze miejsce w tej klasyfikacji Epuls to serwis społecznościowy dla młodzieży. Drugie miejsce zajęła wyszukiwarka Google, najpopularniejsza witryna wśród polskich internautów – z Google każdego miesiąca korzysta ponad 10 milionów użytkowników. Natomiast trzecie miejsce przypadło największemu polskiemu portalowi Onet.pl, który w rankingu najpopularniejszych stron plasuje się tuż za Google. Z Onetu miesięcznie korzysta ponad 9 milionów użytkowników.

„Pod względem czasu spędzonego na stronie przez użytkownika wyprzedziliśmy Google i wszystkie polskie portale. Ten wynik jest dlatego tak istotny, bo pokazuje siłę danego serwisu jako społeczności. Im więcej czasu w serwisie spędzają jego użytkownicy, tym bardziej są w stosunku do niego lojalni i przywiązani. Powszechnie na świecie uznaje się, że to właśnie to kryterium decyduje o popularności serwisów społecznościowych, a nie liczba użytkowników” – komentuje Łukasz Mentel, dyrektor zarządzający Epuls.

Wśród serwisów społecznościowych uwzględnionych w tym badaniu znalazły się także grupa Fotka.pl – średni czas użytkownika 5 godz. i 32 min.; grono.net – 4 godz. i 2 min.; youtube.com – 1 godz. i 48 min. oraz grupa Gadu-Gadu – 42 minuty.

Dane pochodzą z najnowszego badania „Megapanel PBI/Gemius”, które realizowane jest cyklicznie przez Polskie Badania Internetu Sp. z o.o. (PBI) i firmę badawczę Gemius SA i uznawane jest za standard pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych w Polsce. Opublikowane wyniki dotyczą sierpnia 2007 roku (data publikacji 22 październik 2007).

www.epuls.pl
www.google.pl
www.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry