Facebook pozwala dawać pluszowe misie (i inne prezenty)

Facebook wprowadza możliwość dawania prezentów. To nie tylko sposób na okazanie sympatii – to przede wszystkim bardzo ważny e-biznesowy krok i wejście na potężny rynek.

Gifts nie jest pierwszą próbą wprowadzenia prezentów do Facebooka. Kilka lat temu serwis dawał możliwość przekazywania mało interesujących wirtualnych dóbr – pomysł ten się nie sprawdził i został wycofany. Teraz dawać można prawdziwe, materialne prezenty.

Użytkownicy serwisu mogą wysłać prezent klikając na odpowiednią opcję w panelu z przypomnieniami o urodzinach lub bezpośrednio z linii czasu. Prezenty mogą być prywatne lub publiczne. Obdarowywani otrzymają powiadomienie o oczekującym prezencie – po jego zaakceptowaniu do obdarowującego zostanie wysłane powiadomienie. Po dokonaniu płatności (podaniu numeru karty kredytowej) i wybraniu adresu – niespodzianka trafi pod drzwi obdarowywanej osoby. Płatności realizowane są za pośrednictwem Facebooka, w podobny sposób jak odbywają się zakupy np. wewnątrz facebookowych gier.

Facebook pozwala dawać pluszowe misie (i inne prezenty) 1

Facebook rozpoczyna program z ponad setką partnerów. Wybór podarunków jest duży; są to produkty z kategorii takich jak jedzenie, moda, akcesoria kuchenne, zabawki itd. Są też pluszowe misie.

Facebook pozwala dawać pluszowe misie (i inne prezenty) 2

Serwis chce wykorzystać coraz bardziej popularny trend tzw. social commerce. Ofiarowywanie prezentów to więcej niż radość dla użytkowników. To także ogromne ilości dodatkowych danych zbieranych w procesie zakupowym (adresy, numery kart kredytowych, stopnie relacji między użytkownikami itd.).

Facebook pozwala dawać pluszowe misie (i inne prezenty) 3

Bardzo możliwe, że lista rekomendowanych prezentów do kupienia będzie zmieniała się w zależności od statusu osoby kupujących np. studentom prezentowane będą w pierwszej kolejności książki i bilety na koncerty. Będzie to też dobra okazja do prezentowania produktów pochodzących od reklamodawców.

Gifts dostępne są w pierwszej kolejności w wybranych miastach Stanów Zjednoczonych. W kolejnych krajach pojawić mają się w nadchodzących miesiącach. Co bardzo ważne, cała platforma działać będzie też na urządzeniach mobilnych.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry