Facebook w pracy, ale bez szefa

Większość internautów korzysta z portali społecznościowych w pracy, niemniej 73% nie zaprasza do kontaktu swojego szefa.  Ich główna obawa nie dotyczy ujawniania osobistych informacji, ale negatywnego wpływu stopnia aktywności online na ocenę pracy.

F-Secure, producent rozwiązań do ochrony danych, przeprowadził badanie użytkowników serwisów społecznościowych, z którego wynika, że 58% chociaż od czasu do czasu korzysta z portali podczas pracy, 3 osoby na 4 nie zapraszają do kontaktów szefa a 77% korzysta z funkcji ochrony prywatności podczas publikowania informacji.

„Odkryliśmy, że użytkownicy Facebooka troszczą się o bezpieczeństwo poufnych danych bardziej niż wynika to z ocen ekspertów. Od momentu, kiedy coraz więcej informacji zawartych na portalach społecznościowych zostało upublicznionych, internauci chętnie korzystają z funkcji blokowania dostępu osobom spoza ich grupy znajomych” – ocenia Sean Sullivan z Laboratorium F-Secure.

Z badań wynika, że 35% osób umieściło na Facebooku chociaż jeden wpis, którego się następnie wstydziły. Właśnie, dlatego warto pamiętać, że informacje przekazywane poprzez portal mogą zostać upublicznione. Zasada „najpierw pomyśl, potem napisz” jest w tym wypadku niezwykle przydatna.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry