Facebook w pracy, ale bez szefa

Większość internautów korzysta z portali społecznościowych w pracy, niemniej 73% nie zaprasza do kontaktu swojego szefa.  Ich główna obawa nie dotyczy ujawniania osobistych informacji, ale negatywnego wpływu stopnia aktywności online na ocenę pracy.

F-Secure, producent rozwiązań do ochrony danych, przeprowadził badanie użytkowników serwisów społecznościowych, z którego wynika, że 58% chociaż od czasu do czasu korzysta z portali podczas pracy, 3 osoby na 4 nie zapraszają do kontaktów szefa a 77% korzysta z funkcji ochrony prywatności podczas publikowania informacji.

„Odkryliśmy, że użytkownicy Facebooka troszczą się o bezpieczeństwo poufnych danych bardziej niż wynika to z ocen ekspertów. Od momentu, kiedy coraz więcej informacji zawartych na portalach społecznościowych zostało upublicznionych, internauci chętnie korzystają z funkcji blokowania dostępu osobom spoza ich grupy znajomych” – ocenia Sean Sullivan z Laboratorium F-Secure.

Z badań wynika, że 35% osób umieściło na Facebooku chociaż jeden wpis, którego się następnie wstydziły. Właśnie, dlatego warto pamiętać, że informacje przekazywane poprzez portal mogą zostać upublicznione. Zasada „najpierw pomyśl, potem napisz” jest w tym wypadku niezwykle przydatna.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top