Facebook z McAfee dla zwiększenia bezpieczeństwa

Firma McAfee oraz Facebook, poinformowały o nawiązaniu współpracy, która umożliwi dodatkową ochronę znacznej części użytkowników Internetu. W jej ramach firmy wspólnie stworzyły rozwiązanie składające się z oprogramowania bezpieczeństwa firmy McAfee, specjalnego narzędzia skanująco-naprawczego oraz materiałów edukacyjnych, które Facebook udostępnił ponad 350 milionom swoich użytkowników. Ta jedyna w swoim rodzaju propozycja bezpieczeństwa jest ważnym krokiem milowym w walce o zabezpieczenie Internetu i zmniejszenie globalnej cyberprzestępczości.

W ramach partnerstwa firma McAfee stała się wyłącznym dostawcą konsumenckiego oprogramowania bezpieczeństwa dla Facebooka, natomiast użytkownicy Facebooka będą mogli skorzystać z bezpłatnej, sześciomiesięcznej subskrypcji pakietu McAfee Internet Security Suite. Po zakończeniu tego okresu użytkownikom Facebooka będą przysługiwały specjalne upusty. Facebook oddaje użytkownikom wszystkie korzyści finansowe wynikające z porozumienia i nie będzie miał żadnego udziału w przychodach z opłat licencyjnych. Oprogramowanie McAfee Internet Security Suite chroni komputery użytkowników przed zagrożeniami internetowymi, wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, hakerami, phishingiem, kradzieżą tożsamości i cyberprzestępcami, zawiera też nagradzaną technologię reputacji stron internetowych, McAfee SiteAdvisor.

Na wypadek zajścia rzadkiego przypadku włamania na konto użytkownika, Facebook przygotował proces, który umożliwia użytkownikom ponowne zabezpieczenie ich konta na Facebooku oraz przekaże szereg wskazówek związanych z bezpieczeństwem. Na mocy porozumienia proces ten będzie obejmował także udostępnienie specjalnej technologii firmy McAfee, która oczyści komputery użytkowników. Korzystanie z tego narzędzia będzie bezpłatne.

Ponadto, Facebook i McAfee będą wspólnie tworzyć materiały edukacyjne na mającą już ponad milion fanów stronę poświęconą bezpieczeństwu informatycznemu (http://www.facebook.com/security), która jest głównym repozytorium Facebooka zawierającym informacje na temat bezpieczeństwa. Firma McAfee będzie też regularnie aktualizować swój profil na Facebooku (www.facebook.com/mcafee) zawierający m.in. zakładki „Protect Your PC” („Chroń swój komputer”), „Protect Your Kids” („Chroń swoje dzieci”) i „Safety Notes” („Uwagi na temat bezpieczeństwa”).

Facebook bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa zarówno użytkowników, jak i samego serwisu. Firma zainwestowała już w specjalne zespoły i zaawansowane systemy, a obecne partnerstwo jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Oczekujemy, że to partnerstwo okaże się przełomem w walce o bezpieczeństwo w Internecie dając tak wielu ludziom dostęp do czołowej technologii firmy McAfee. – powiedział Todd Gebhart, wiceprezes i dyrektor działu produktów konsumenckich, mobilnych i SMB w firmie McAfee.

Poprzez partnerstwo z firmą McAfee, która jest liderem na tym rynku, podjęliśmy bezprecedensowe działania mające zwiększyć bezpieczeństwo w Internecie i obniżyć ryzyko stwarzane dla serwisu przez nieświadomych użytkowników. Utrzymanie bezpieczeństwa w Internecie wymaga współpracy użytkowników, dostawców rozwiązań bezpieczeństwa i firm internetowych. Sądzimy, że stworzyliśmy jej doskonały model, a w celu zmaksymalizowania korzyści dla naszych użytkowników zrezygnowaliśmy z jakiegokolwiek udziału w opłatach subskrypcyjnych. Mamy nadzieję, że inne serwisy przyjmą podobne rozwiązania. – powiedział Elliot Schrage, wiceprezes ds. komunikacji Facebooka.

W momencie ogłoszenia oprogramowanie McAfee Internet Security Suite będzie dostępne dla użytkowników Facebooka w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Francji, Kanadzie, Meksyku i Brazylii. Kolejne kraje będą dodawane w ciągu pierwszego kwartału 2010 r.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry