Facebook zapłacił 1,4 mld dolarów twórcom gier

W ubiegłym roku Facebook zapłacił w sumie 1,4 mld dolarów twórcom gier i innych aplikacji. Taką informację przedstawiciel serwisu podał na targach Game Developers Conference, odbywających się w San Francisco.

Manager produktów rozrywki, Matt Wyndowe, ujawnił wysokość gratyfikacji finansowych dla twórców Facebook zapłacił 1,4 mld dolarów twórcom gier 1aplikacji dostępnych w serwisie: w ubiegłym roku zarobili 1,4 mld dolarów. Wspieranie interaktywnej rozrywki jest dla Facebooka bardzo istotne: już w 2010 roku serwis zapowiadał wprowadzenie szeregu zmian we własnej infrastrukturze, aby wychodzić naprzeciw producentom gier i aplikacji.

Jeszcze dwa lata temu Facebook nie dysponował zespołem odpowiedzialnym za gry w serwisie, a dziś liczy on 40 etatowych pracowników. Raz na tydzień spotyka się z szefem Facebooka, Markiem Zuckerbergiem oraz szefem działu technologii Brettem Seylerem, w celu złożenia sprawozdania ze swojej działalności.

Rozwój platformy rozrywki na Facebooku przejawia się wprowadzaniem nowych funkcjonalności, czego przykładem jest oś czasu, statystyki czy nowe formy promocji dla podmiotów rynkowych.

W ciągu ostatnich 6 miesięcy Facebook pracował nad poprawą dystrybucji gier, dzięki czemu łatwiej można je znaleźć na stronie głównej serwisu czy w sieci społecznościowej – powiedział Matt Wyndowe. Podkreślił, że 50 proc. graczy na Facebooku korzysta z aplikacji codziennie, a 425 mln użytkowników loguje się na platformy do gier z poziomu telefonu komórkowego.

Jeśli stworzy się naprawdę wysokiej jakości grę, to naszym zadaniem jest jej masowa dystrybucja i przyniesienie deweloperowi wysokich dochodów – dodał Wyndowe.

za: venturebeat

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry