Firmy nie chcą Windows 7

Opublikowano: 14 lipca 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , ,

Gazeta Wyborcza przytacza wyniki badań firmy ScriptLogic dotyczące wdrożania systemu Windows 7 wśród swoich klientów. Wynika z nich jasno, że współpracujące ze ScriptLogic przedsiębiorstwa nie spieszą się z zakupem nowego systemu Microsoftu.

imagesZ ponad tysiąca klientów, którzy odpowiedzieli na ankietę ScriptLogic 59 proc. nie zamierza po październikowej premierze instalować Windows 7 w swoich spółkach. Ponad jedna trzecia podejmie się zakupu  nowego Windowsa przed końcem 2010 roku. Tylko 5,4 proc. firm planuje zakup nowego systemu w tym roku.

Jakie są przyczyny takiej wstrzemięźliwości wobec wdrożenia Windows 7? 42 proc. respondentów uznało, że ich firma nie ma „czasu oraz zasobów” aby dokonać  wymiany oprogramowania co ma ścisły związek z kryzysem gospodarczym. Natomiast niecałe 37 proc. ankietowanych boi się niekompatybilności swojego oprogramowania z nowym produktem Microsoftu.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6818089,Nowy_Windows__Szesc_na_dziesiec_firm_mowi__nie_.html

Sylwester KozakFirmy nie chcą Windows 7

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.