Fotka.pl- to już rok

Opublikowano: 19 lutego 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

14 lutego minął rok od uruchomienia serwisu http://www.fotka.pl. W tym czasie serwis osiągnął bardzo dużą popularność, dlatego jego właściciele myślą teraz o tym, aby oglądalność przełożyła się na wyniki finansowe.

Fotka.pl to serwis którego celem jest prezentacja zdjęć internautów, a przez to ułatwienie kontaktu między nimi. Codziennie odwiedza go kilkanaście tysięcy osób, dzięki czemu serwis notuje ok. 450-500 tys. odsłon dziennie. W stosunku miesięcznym daje to prawie 15 milionów page views.

Przychody strony mają pochodzić z kilku źródeł. Podstawowym z nich jest oczywiście reklama – od niedawna strona współpracuje bowiem z siecią reklamową Arbomedia. Oprócz tego witryna ma być siłą napędową dla agencji modelek, która jest właśnie tworzona – zaproszenia na pierwsze sesje można już zobaczyć na stronie.
„Pracujemy również nad uruchomieniem płatności przez SMS, gdzie opłaty byłyby pobierane za możliwość kontaktu z osobą widniejącą na zdjęciu” – mówi Rafał Agnieszczak, współwłaściciel serwisu.

Szybko zdobyta popularność strony http://www.fotka.pl niesie jednak ze sobą konieczność stałego nadzoru nad jej rozwojem. „Osiągnęliśmy tak dużą oglądalność iż konieczne jest ciągłe optymalizowanie systemu obsługi strony, tak aby jak najmniej obciążał serwer. Częściowo się nam to udało, jednak nawet teraz do poprawnego działania potrzebujemy dedykowanego serwera oraz łącza o przepustowości 4Mb” – mówi Andrzej Ciesielski, właściciel studia reklamy Ejsi, które wykonało stronę.

O potrzebie silnego zaplecza technologicznego, niezbędnego do prowadzenia tego typu serwisów, boleśnie przekonał się portal Onet. Miesiąc temu zlikwidował on konkurencyjny serwis sexy.onet.pl z powodu zbyt dużego obciążenia serwerów jakie generowała ta strona. „My na szczęście nie mamy takiego problemu – nasze serwery i łącze są przygotowane na obsługę ruchu jaki ma serwis www.fotka.pl” – zapewnia Rafał Szura z firmy ITT, poznańskiego providera internetowego.

http://www.fotka.pl

Sylwester KozakFotka.pl- to już rok

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.