Francja także mówi nie przeglądarce Microsoftu

Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Sophos, firma specjalizująca się w technologiach ochrony informacji, zdecydowała się na wystosowanie komentarza po tym jak agencje rządowe Niemiec, a teraz także Francji przestrzegają internautów przed korzystaniem z przeglądarki Internet Explorer do czasu wydania przez Microsoft łaty rozwiązującej problem.

„Wygląda na to, że rządy w Europie zaczynają doradzać społeczeństwu i instytucjom, aby zaprzestali używania najbardziej popularnej przeglądarki dopóki Microsoft nie upora się z naprawą krytycznej luki,” powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. bezpieczeństwa w Sophos. „Jednak nagłe odsunięcie się od Internet Explorera nie w każdym przypadku jest dobrym pomysłem. Niektórzy internauci mogą mieć problemy z dostosowaniem się do nowego interfejsu w alternatywnej przeglądarce, a pewne aplikacje webowe nie będą działały wcale pod kontrolą innej przeglądarki.”

„Zmiana przeglądarki ma sens tylko, gdy naprawdę wiesz, jak z niej korzystać. Na myśl nasuwa się przysłowie „lepsze zło znane niż nieznane”, kontynuował Cluley.

Blog Grahama Cluleya pod: tym adresem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top