Gazeta.pl z Targeo uruchamia mapę cen nieruchomości

W portalu GazetaDom.pl została dziś opublikowana interaktywna mapa cen mieszkań w Warszawie oparta na technologii Targeo. Przekrój stołecznego rynku nieruchomości został opracowany w oparciu o ponad kilkadziesiąt tysięcy ogłoszeń z portalu GazetaDom.pl. Skala kolorystyczna pozwala już na pierwszy rzut oka zorientować się gdzie jest drogo, gdzie tanio, a gdzie można trafić okazję.
Każdy, kto szukał już mieszkania wie, które dzielnice są lepsze, a które gorsze i przede wszystkim gdzie jest zwykle drożej. Jednak sam fakt, że adres oferty wskazuje na drogą część miasta, nie oznacza jeszcze, że należy przejść do kolejnej pozycji. Warto wcześniej spojrzeć na odpowiednią mapę.

Portal GazetaDom.pl od dziś udostępnia na swoich stronach mapę cen nieruchomości pokazującą rozkład średnich cen mieszkań na warszawskim rynku wtórnym. Łatwo zauważyć, że nawet w ramach jednej dzielnicy często występują znaczne różnice, a dzięki mapie można wskazać tańsze lokalizacje w droższych dzielnicach. Być może warto przejrzeć dokładniej oferty z tych właśnie rejonów. Orientacyjną cenę dla wybranego punktu można sprawdzić klikając na mapie prawym przyciskiem myszy.

REAS, firma doradzająca instytucjom aktywnym na rynku nieruchomości, podkreśla iż podawanie średnich cen nieruchomości, nawet w rozbiciu na dzielnice nie pozwala dostrzec rzeczywistego zróżnicowania rynku mieszkaniowego. Precyzyjniejszą informacje mogą dostarczyć specjalistyczne raporty REAS lub wizualizacja rozkładów cen oparta na mapach Targeo.

Gazeta.pl z Targeo uruchamia mapę cen nieruchomości 1

„Mapy internetowe Targeo dają zupełnie nowe możliwości prezentacji wszelkich danych przestrzennych, takich jak dane ekonomiczne, wyniki badań i sondaży, czy tak jak tutaj – ceny nieruchomości na wybranym obszarze. Dane nanoszone są na cyfrowe mapy i przedstawiane graficznie, dzięki czemu łatwiej i szybciej można dostrzec pewne trendy i wyrobić sobie opinię o aktualnej sytuacji rynkowej.” mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., współtwórcy platformy Targeo.

Publikacja mapy cen nieruchomości jest kolejnym projektem w ramach współpracy portalu Gazeta.pl z Indigo – dostawcą rozwiązań mapowych i operatorem serwisu Targeo.pl. Mapy Targeo są aktualnie wykorzystywane m.in. w serwisach GazetaDom.pl, Co Jest Grane oraz w serwisach lokalnych portalu Gazeta.pl. Redakcja serwisu GazetaDom.pl zapowiada, że mapa cen będzie aktualizowana co miesiąc.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry