Gdzie jest Twoja paczka z Allegro? – sprawdź na GG

Chcesz wiedzieć, co dzieje się z wysłaną do Ciebie paczką? Przesyłki dostarczane przez UPS, DHL, GLS, InPost i RUCH można śledzić teraz przez komunikator Gadu-Gadu. Jest to nowa usługa, dzięki której w każdym momencie kupujący może sprawdzić status swojej przesyłki.

W nowej usłudze wprowadzono dwa rodzaje powiadomień:
•    wysyłane automatycznie po każdej zmianie statusu przesyłki
•    wysyłane na żądanie, z aktualnym statusem przesyłki.
Gdzie jest Twoja paczka z Allegro? - sprawdź na GG 1
Bądź na bieżąco: powiadomienia automatyczne

Aby dostawać przez Gadu-Gadu powiadomienia o każdej zmianie statusu przesyłki należy:
1.    Połączyć swoje konto Allegro z Gadu-Gadu – wpisać numer GG w ustawieniach konta Allegro, zaznaczyć informowanie o statusach paczek w ustawieniach powiadomień i dołączyć  numer GG Allegro – GG: 600 do listy kontaktów w komunikatorze.
2.    Po zakupie kliknąć  w Płacę i wybrać  sposób zapłaty i dostawy. Utworzona zostanie wówczas karta płatności, na której sprzedający będzie mógł podać numer paczki. Kiedy to zrobi, informacje o jej statusie będą przekazywane na numer Gadu-Gadu śledzącego drogę paczki (kupującego).

Gdzie jest Twoja paczka z Allegro? - sprawdź na GG 2

Jeśli kupujący nie chce dostawać e-maili o dodaniu lub usunięciu numeru przesyłki z karty płatności, powinien tylko odznaczyć  opcję „E-mail z informacją o numerze przesyłki (wprowadzenie lub usunięcie z karty płatności)” w ustawieniach powiadomień.

Nawet jeśli transakcja nie ma karty płatności albo sprzedawca nie wpisał na niej numeru przesyłki, kupujący może dowiedzieć się, gdzie jest paczka. Należy wtedy:

1.    Zapytać sprzedającego o numer przesyłki.
2.    Dodać numer GG Allegro – GG: 600 – do listy kontaktów w swoim komunikatorze.
3.    Na ten numer wysłać  wiadomość z hasłem „paczka”, nazwą przewoźnika i numerem paczki (np. „paczka DHL 1154114547”).
4.    W odpowiedzi znajdzie się informacja o aktualnym statusie przesyłki.

Przez Gadu-Gadu użytkownicy mogą  dostawać także informacje o aukcjach i otrzymanych komentarzach.  Usługa działa na wszystkich wersjach komunikatora Gadu-Gadu.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry