Gdzie jest Twoja paczka z Allegro? – sprawdź na GG

Chcesz wiedzieć, co dzieje się z wysłaną do Ciebie paczką? Przesyłki dostarczane przez UPS, DHL, GLS, InPost i RUCH można śledzić teraz przez komunikator Gadu-Gadu. Jest to nowa usługa, dzięki której w każdym momencie kupujący może sprawdzić status swojej przesyłki.

W nowej usłudze wprowadzono dwa rodzaje powiadomień:
•    wysyłane automatycznie po każdej zmianie statusu przesyłki
•    wysyłane na żądanie, z aktualnym statusem przesyłki.
Gdzie jest Twoja paczka z Allegro? - sprawdź na GG 1
Bądź na bieżąco: powiadomienia automatyczne

Aby dostawać przez Gadu-Gadu powiadomienia o każdej zmianie statusu przesyłki należy:
1.    Połączyć swoje konto Allegro z Gadu-Gadu – wpisać numer GG w ustawieniach konta Allegro, zaznaczyć informowanie o statusach paczek w ustawieniach powiadomień i dołączyć  numer GG Allegro – GG: 600 do listy kontaktów w komunikatorze.
2.    Po zakupie kliknąć  w Płacę i wybrać  sposób zapłaty i dostawy. Utworzona zostanie wówczas karta płatności, na której sprzedający będzie mógł podać numer paczki. Kiedy to zrobi, informacje o jej statusie będą przekazywane na numer Gadu-Gadu śledzącego drogę paczki (kupującego).

Gdzie jest Twoja paczka z Allegro? - sprawdź na GG 2

Jeśli kupujący nie chce dostawać e-maili o dodaniu lub usunięciu numeru przesyłki z karty płatności, powinien tylko odznaczyć  opcję „E-mail z informacją o numerze przesyłki (wprowadzenie lub usunięcie z karty płatności)” w ustawieniach powiadomień.

Nawet jeśli transakcja nie ma karty płatności albo sprzedawca nie wpisał na niej numeru przesyłki, kupujący może dowiedzieć się, gdzie jest paczka. Należy wtedy:

1.    Zapytać sprzedającego o numer przesyłki.
2.    Dodać numer GG Allegro – GG: 600 – do listy kontaktów w swoim komunikatorze.
3.    Na ten numer wysłać  wiadomość z hasłem „paczka”, nazwą przewoźnika i numerem paczki (np. „paczka DHL 1154114547”).
4.    W odpowiedzi znajdzie się informacja o aktualnym statusie przesyłki.

Przez Gadu-Gadu użytkownicy mogą  dostawać także informacje o aukcjach i otrzymanych komentarzach.  Usługa działa na wszystkich wersjach komunikatora Gadu-Gadu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry