Gmail określi które wiadomości są priorytetowe

Firma Google udostępnia nową funkcjonalność w swej poczcie elektronicznej: Gmail wzbogacony został o tzw., który ma – zwłaszcza użytkownikom często korzystającym z e-maila – pomóc określić, które wiadomości mają kluczowe znaczenie.

Najważniejszym składnikiem Priority Inbox jest specjalny algorytm, który opierając się na słowach kluczowych, liście osób, do których piszemy najczęściej i innych naszych zachowaniach – selekcjonuje wiadomości o największym znaczeniu. Maile te są wyświetlane na górze naszej skrzynki odbiorczej.

Algorytm ma się samoudoskonalać w czasie. System uczy się naszych zachowań, zwłaszcza jeśli będziemy ręcznie określać ważne i mniej ważne wiadomości przychodzące. Możemy również stworzyć filtry, które automatycznie oznaczą pewne maile jako priorytetowe.

Oprócz wiadomości ważnych w osobnej grupie wyświetlają się te, które oznaczyliśmy gwiazdką. Pomysłem na tego typu wyróżnienie jest możliwość wyodrębnienia tych wiadomości, które są ważne, ale np. już przeczytane, czy z jakiś powodów chcemy mieć je zawsze pod ręką. Po priorytetowych i oznaczonych gwiazdką wiadomościach wyświetlane są pozostałe („Everything else”).

Gmail określi które wiadomości są priorytetowe 1

grafika: mashable.com

Nowa funkcjonalność testowana była od miesięcy. Google przekonuje, że testerzy spędzali o 16 proc. mniej czasu na czytanie mało istotnych wiadomości.

Poniżej prezentujemy krótki film wyjaśniający czym jest Priority Inbox. Funkcjonalność ma być stopniowo wprowadzana dla wszystkich użytkowników Gmail’a.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top