Gmail określi które wiadomości są priorytetowe

Firma Google udostępnia nową funkcjonalność w swej poczcie elektronicznej: Gmail wzbogacony został o tzw., który ma – zwłaszcza użytkownikom często korzystającym z e-maila – pomóc określić, które wiadomości mają kluczowe znaczenie.

Najważniejszym składnikiem Priority Inbox jest specjalny algorytm, który opierając się na słowach kluczowych, liście osób, do których piszemy najczęściej i innych naszych zachowaniach – selekcjonuje wiadomości o największym znaczeniu. Maile te są wyświetlane na górze naszej skrzynki odbiorczej.

Algorytm ma się samoudoskonalać w czasie. System uczy się naszych zachowań, zwłaszcza jeśli będziemy ręcznie określać ważne i mniej ważne wiadomości przychodzące. Możemy również stworzyć filtry, które automatycznie oznaczą pewne maile jako priorytetowe.

Oprócz wiadomości ważnych w osobnej grupie wyświetlają się te, które oznaczyliśmy gwiazdką. Pomysłem na tego typu wyróżnienie jest możliwość wyodrębnienia tych wiadomości, które są ważne, ale np. już przeczytane, czy z jakiś powodów chcemy mieć je zawsze pod ręką. Po priorytetowych i oznaczonych gwiazdką wiadomościach wyświetlane są pozostałe („Everything else”).

Gmail określi które wiadomości są priorytetowe 1

grafika: mashable.com

Nowa funkcjonalność testowana była od miesięcy. Google przekonuje, że testerzy spędzali o 16 proc. mniej czasu na czytanie mało istotnych wiadomości.

Poniżej prezentujemy krótki film wyjaśniający czym jest Priority Inbox. Funkcjonalność ma być stopniowo wprowadzana dla wszystkich użytkowników Gmail’a.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry