Google automatyzuje dodawanie słów kluczowych do zdjęć

W Stanach Zjednoczonych opublikowano nowy patent mający usprawnić żmudny proces dodawania do zdjęć słów kluczowych oraz informacji na temat miejsca wykonanania fotografii – podała ArsTechnica.
Opracowany przez Google mechanizm pozwoli na “czytanie” tekstu zawartego w obrębie zdjęć, a następnie konwertowanie go na tagi. Kolejny etap to porównanie wszystkich uzyskanych słów pod kątem spójności.

Technologia znajdzie zastosowanie w wielu projektach Google – na przykład uprości obsługę programu do zarządzania fotografiami Picasa czy poprawi jakość wyników wyszukiwania w Google Image Search.

Drugi element patentu to system automatycznego określania, gdzie zdjęcie zostało zrobione. Zależnie od zawartości pliku graficznego mechanizm może ustalić położenie geograficzne miejsca wykonania fotografii.

Dziennikarz serwisu ArsTechnica zaznacza, że już wiele firm próbowało stworzyć tego rodzaju systemy wyszukiwania. Google jest jednak pierwszym tak dużym graczem, który stara się osiągnąć kolejny poziom w tej dziedzinie. Dzięki różnorodności zastosowań w ramach licznych produktów amerykańskiego giganta nowa usługa może być przełomowa.

Źródło: ArsTechnica

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry