Google będzie mieć własną przeglądarkę

Opublikowano: 24 września 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Google chce wprowadzić na rynek własną przeglądarkę internetową. Już jakiś czas temu zarejestrowało domenę gbrowser.com

Google zaczął zatrudniać programistów, którzy pracowali nad ulepszaniem najpopularniejszej przeglądarki świata Internet Explorer Microsoftu. Google zatrudnił już cztery osoby z tego zespołu, w tym jednego z kluczowych informatyków oraz osobę, która pracowała nad interfejsem graficznym najnowszego systemu operacyjnego Longhorn, który ma pojawić się w 2006r.

Google zacieśniło także współpracę z organizacją non-profit Mozilla Foundation. Mozilla stworzyła system wyświetlania stron WWW Gecko, który wykorzystują przeglądarki Mozilla i Firefox. Dwa najnowsze produkty Google – poczta internetowa Gmail oraz serwis Blogger – wskazują, że firma zamierza wprowadzić na rynek program komputerowy.

Gazeta Wyborcza

Sylwester KozakGoogle będzie mieć własną przeglądarkę

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.