Google będzie mieć własne sklepy?

Do grona dużych graczy, którzy tworzą swoją sieć stacjonarnej sprzedaży dołączyć może Google. Firma ma jeszcze w tym roku otworzyć sklepy w dużych amerykańskich miastach.

Jak donosi serwis 9to5Google, Google jeszcze przed tegorocznymi świętami otworzyć ma pierwsze stacjonarne sklepy, które sprzedawać będą elektronikę sygnowaną marką firmy. Chodzi głównie o serię urządzeń Nexus, Chromebooki oraz – być może – prezentację projektu Glass. Pierwsze sklepy pojawić mają się w dużych amerykańskich metropoliach

Warto dodać, że dla Google nie byłby to debiut. Firma posiada już swoje stoiska w ramach sieci Best Buy (USA) i PC World (Wielka Brytania). Czyżby jednak firma stwierdziła, że koncept rozwijany m.in. przez Apple i Microsoft sprawdzi się także i w jej przypadku? Wydaje się, że może to być dobra decyzja – Google może nie tylko sprzedawać swoje produkty, ale również usługi (specjalne stoiska z konsultantami SEM?) oraz edukować zgodnie ze swą wizją rozwoju (np. pokazywać samoprowadzące się samochody).

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry