Google chce zamienić telefon w elektroniczny portfel

Google w porozumieniu z MasterCard i Citigroup zaimplementuje w urządzeniach działających w oparciu o system Android technologię, która umożliwia dokonywanie zakupów za pomocą „machnięcia” telefonem przed małym czytnikiem umieszczonym w sklepowej kasie, donosi WSJ.

System płatności, który chce wprowadzić Google ma dostarczać sprzedawcom więcej danych na temat konsumentów oraz umożliwiać wyświetlanie im bardziej spersonalizowanych ofert np. kuponów zniżkowych w pobliskich sklepach. Firma nie pobierać ma prowizji od dokonywanych transakcji.

Google chce zamienić telefon w elektroniczny portfel 1Właściciele kart bankowych wydanych przez Citigroup będą mogli regulować transakcje za pomocą specjalnej aplikacji przeznaczonej dla obecnych i nadchodzących telefonów z Androidem. Celem Google jest zamiana telefonu w elektroniczny portfel, który pozwoli również na dostęp do jakieś formy statystyk wydatków.

Projekt znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Zadebiutować ma jednak jeszcze w tym roku. W projekt zaangażowana jest również firma VeriFone, która produkuje czytniki kart kredytowych dla kas fiskalnych.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry