Google dla agencji

14 października br. odbyło się kolejne już spotkanie branżowe z cyklu „Google dla agencji”, organizowane przez Google Polska. Poza prelekcjami skupionymi wokół zasad działania i potencjału AdWords, organizatorzy zaprezentowali uczestnikom nowy program współpracy Google z małymi i średnimi firmami w Polsce.

Tematem łączącym niemal wszystkie prezentacje ostatniego spotkania „Google dla agencji” był Google AdWords. Słuchacze dowiedzieli się m.in. jak rozmawiać z klientami, gdzie ich szukać oraz jak stworzyć dobrą kampanię linków sponsorowanych. Agencje SEM uczestniczące w konferencji najbardziej zainteresowane były wynikami badań dotyczących polskiego Internetu, przeprowadzonych na zlecenie Google przez SMG/KRC. Respondentami byli przedstawiciele MŚP.

Okazuje się, że 53% małych i średnich firm nie posiada własnej strony internetowej, z czego aż 66% nie planuje takowej w ogóle stworzyć, gdyż:

  • działalność firmy nie potrzebuje strony internetowej (36%);
  • firma ma stałych klientów i nie zamierza aktywnie szukać nowych (21%);
  • stworzenie strony jest za drogie (8%);
  • klienci firmy nie korzystają z Internetu (6%).

Jeżeli chodzi o reklamę, 28% małych i średnich przedsiębiorstw nie podejmuje żadnych działań. Pozostałe 72% stawia na marketing szeptany (93%), obecność w książkach teleadresowych (63%) i Internet (63%). Szczególnie istotne są statystyki pokazujące małą świadomość istnienia i / lub sposobu funkcjonowania linków sponsorowanych – wiedzę na ten temat posiada jedynie 43% MSP.

W Polsce jest 16,7 mln internautów i coraz silniejszy efekt ROPO (research online, purchase offline) dlatego też konieczne jest przekonanie MSP do obecności i reklamy w Internecie. Stąd pomysł współpracy Google z PKPP Lewiatan i home.pl, aby pomóc małym i średnim firmom zaistnieć online. W ramach wspólnej edukacyjno – promocyjnej akcji, od 12 października 2009 do 31 marca 2010, blisko milion małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Polski będzie miało szansę dowiedzieć się więcej o tym, jak skutecznie wykorzystywać Internet do prowadzenia działalności biznesowej. Głównym elementem projektu jest promocyjna oferta, dzięki której małe i średnie firmy mogą “przetestować Internet” bez ponoszenia ryzyka finansowego – począwszy od rejestracji własnej domeny i zbudowania pierwszej strony internetowej za pomocą kreatora stron WWW, aż po reklamę w wyszukiwarce Google. W ramach ułatwiania realizacji takiej kampanii reklamowej (zwłaszcza małym i średnim reklamodawcom), udostępnione zostaną wkrótce branżowe “pakiety słów kluczowych” pomocne przy konfiguracji kampanii.

http://bluerank.blogspot.com/2009/10/google-dla-agencji.html

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry