Google Earth pozwala zwiedzać ulice

Opublikowano: 16 kwietnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

We wtorek Google opublikowało nową, oznaczoną numerem 4.3 edycję programu Earth. Użytkownicy otrzymali wreszcie możliwość oglądania zdjęć wykonanych z poziomu ulicy – funkcja ta działała już od pewnego czasu w Google Maps – pisze CNET.
Pierwsze nieoficjalne informacje na temat dodania nowego modułu pojawiły się pod koniec marca. Zapowiadano wtedy, że zdjęcia ulic pojawią się w ciągu najbliższych tygodni. Jak widać Google dotrzymało słowa.

Od teraz użytkownicy Google Earth mogą poczuć się trochę jak gracze komputerowi – stwierdził przedstawiciel wyszukiwarkowego giganta w swoim oświadczeniu. Miał sporo racji, bo oprócz oglądania zdjęć aplikacja pozwala na odtwarzanie przyspieszonych zapisów wschodów i zachodów słońca w poszczególnych miejscach na Ziemi.

W nowej wersji Google poprawiło także silnik renderujący, który ma poprawić wrażenia 3D. Na tym polu toczy się zacięta rywalizacja z Microsoftem pracującym nad usługami Virtual Earth i Live Maps. Obie aplikacje oferują widoki trójwymiarowe.

Źródło: CNET

Wojtek WowraGoogle Earth pozwala zwiedzać ulice

Podziel się!

O autorze

wojtek