Google Earth pozwala zwiedzać ulice

We wtorek Google opublikowało nową, oznaczoną numerem 4.3 edycję programu Earth. Użytkownicy otrzymali wreszcie możliwość oglądania zdjęć wykonanych z poziomu ulicy – funkcja ta działała już od pewnego czasu w Google Maps – pisze CNET.
Pierwsze nieoficjalne informacje na temat dodania nowego modułu pojawiły się pod koniec marca. Zapowiadano wtedy, że zdjęcia ulic pojawią się w ciągu najbliższych tygodni. Jak widać Google dotrzymało słowa.

Od teraz użytkownicy Google Earth mogą poczuć się trochę jak gracze komputerowi – stwierdził przedstawiciel wyszukiwarkowego giganta w swoim oświadczeniu. Miał sporo racji, bo oprócz oglądania zdjęć aplikacja pozwala na odtwarzanie przyspieszonych zapisów wschodów i zachodów słońca w poszczególnych miejscach na Ziemi.

W nowej wersji Google poprawiło także silnik renderujący, który ma poprawić wrażenia 3D. Na tym polu toczy się zacięta rywalizacja z Microsoftem pracującym nad usługami Virtual Earth i Live Maps. Obie aplikacje oferują widoki trójwymiarowe.

Źródło: CNET

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top