Google najbardziej atrakcyjnym pracodawcą na świecie

Twórcy Google+ nie mogą narzekać na problemy z rekrutacją. W rankingu Universum “The World’s Most Attractive Employers 2011” firma Google zajęła pierwszą pozycję.

Ranking został stworzony w oparciu o opinie 160 000 studentów kierunków biznesowych i inżynieryjnych z całego świata. Klasyfikację najbardziej atrakcyjnych pracodawców podzielono na dwie kategorie: biznes – zawierającą preferencje przyszłych ekonomistów – oraz inżynieria – wybór adeptów inżynierii. Ranking “The World’s Most Attractive Employers 2011” odzwierciedla poziom atrakcyjności firmy jako pracodawcy, a tym samym jego pozycję gospodarczą.

W kategorii biznes Google powtórzył swój sukces, po raz trzeci objemując prowadzenie. Na drugim miejscu – podobnie jak w ubiegłym roku – znalazła się firma KMPG, tuż za nią uplasowało się PwC, odbierając tę zaszczytną pozycję firmie Ernst & Young.

– Rynek pracy jest zdominowany przez duże światowe firmy, postrzegane jako świetne miejsce do rozpoczęcia swojej kariery. Absolwentom kierunków biznesowych oferują one dobre warunki i dynamiczne środowisko pracy. W ostatnich trzech latach obserwowaliśmy, jak firma Google zdobywa i utrzymuje swoją pozycję lidera w rekrutowaniu najlepszych kandydatów – komentuje ranking Lovisa Öhnell, szefowa działu Research i Consulting Universum.

Google najbardziej atrakcyjnym pracodawcą na świecie 1
W nawiasach pozycja firmy w ubiegłorocznym rankingu.

Także w kategorii inżynieria firma Google znalazła się na czele rankingu “The World’s Most Attractive Employers 2011”. Rośnie jej jednak silna konkurencja w postaci dwóch innych wpływowych firm z branży komputerowej: IBM (miejsce 2.) oraz Microsoft (miejsce 3.)

– Sukces w branży software w dużej mierze zależy od kapitału ludzkiego, który posiada firma, stąd tak wielkie wysiłki w kierunku pozyskania najbardziej utalentowanych pracowników. W dzisiejszych czasach panuje nowy paradygmaty kultury korporacyjnej: „zrelaksowane i kreatywne biuro”, częściowo zawdzięczamy go tej właśnie branży. Pokolenie Y czuje się bardzo komfortowo, pracując w takich warunkach i to przekłada się na atrakcyjność branży software – wyjaśnia Carlo Duraturo, Global Account Director Universum.

Ranking ujawnia też interesujące trendy. Organizacje finansowe, takie jak as J.P. Morgan, Goldman Sachs czy Morgan Stanley, odnotowują wzrost zainteresowania wśród studentów inżynierii, zaś firmy z branży IT – Apple, Intel i IBM – cieszą się coraz większą sympatią adeptów ekonomii.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top