Google ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał

Opublikowano: 15 kwietnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Google ogłosiła swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku. Przychody spółki wzrosły o 27 proc., ale zyski okazały się niższe od spodziewanych.

Firma zanotowała przychody na poziomie 8,58 mld dolarów. Oznacza to wzrost o 27 proc. (z 6,78 mld) w porównaniu do pierwszego kwartału 2010 roku. 69 proc. przychodów wygenerowały należące do Google strony, 28 proc. pochodzi z platformy AdSense.

Google ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał 1Google pozostaje firmą globalną: 53 proc. dochodów pochodzi z operacji międzynarodowych. W analogicznym okresie 2010 roku notowano niemal identyczny poziom – 52 proc.

Wzrosty także dochody Google. Korporacja zarobiła 2,3 mld dolarów (wzrost o 15 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku). Oznacza to poziom 8,08 dolara na akcję. Analitycy spodziewali się lepszego wyniku – 8,12 dolara na akcję.

Firma przekonuje, że nieco gorszy od spodziewanego wynik spowodowały rosnące koszty marketingu (na ten cel wydano 1,03 mld dolarów – to wzrost aż o 69 proc.), nowe etaty i wzrost wynagrodzeń oraz środki przeznaczone na rozwój (wzrost o 50 proc. do poziomu 1,23 mld dolarów).

Google ma 26 316 pełnoetatowych pracowników. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 24 400 osób.

Dawid ZarazińskiGoogle ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.