Google przedłuża współpracę z Mozillą

Mozilla i Google przedłużyły umowę na udostępnienie domyślnej wyszukiwarki. Dla twórców Firefoksa ma to kluczowe znaczenie – jest to ich główne źródło przychodów.

Dokładne warunki finansowe umowy nie zostały przedstawione. Wiadomo jednak, że w 2010 roku pieniądze pozyskane na mocy udostępnienia Google jako domyślnej przeglądarki w Firefoksie stanowiły aż 84 proc. z 123 mln dolarów przychodów Mozilli.

Google przedłuża współpracę z Mozillą 1Wcześniejsza umowa z Google wygasła w listopadzie. Mozilla informowała, że trwają „aktywne negocjacje” w sprawie jej przedłużenia. Nie musiały być to jednak proste rozmowy – zwłaszcza w kontekście popularności przeglądarki Chrome, które po raz pierwszy prześcignęła Firefoksa w liczbie użytkowników na świecie. Obie aplikacje mają obecnie ok. 25 proc. udziałów w rynku przeglądarek. Ostatecznie udało się podpisać nowe porozumienie na trzy najbliższe lata.

Warto dodać, że Mozilla ma podpisane umowy także z innymi dostawcami m.in. Microsoftem (Bing), Yahoo, Yandex, Amazon oraz eBay.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry