Google robi wiosenne porządki

Firma Google postanowiła przeprowadzić wiosenne porządki dotyczące swoich aplikacji i programów. Niektóre z nich, w tym aplikacja One Pass, w wyniku tego „sprzątania” przestaną istnieć.

Google robi wiosenne porządki 1Po raz kolejny firma Google pozbywa się produktów, które jej zdaniem powinny „przejść na emeryturę”. Są to aplikacje mało przyszłościowe, które nie stanowią wartości dodanej dla samych użytkowników. Do likwidacji przygotowano usługę Google Sync, mobilny Google Talk, Picasa dla systemu Linux, Google Related czy też aplikację One Pass.

Użytkownicy smartfonów BlackBerry nie będą już mieli możliwości w pełni wykorzystywać usługi Google Sync. Jak zapowiada firma Google, będzie ona jeszcze funkcjonować przez jakiś czas, ale począwszy od czerwca, nie będzie już jej można pobrać. Umożliwia ona synchronizowanie smartfona BlackBerry z kontem Google. W zamian za usługę Google Sync rekomendowane są rozwiązania BlakBerry Internet Service albo Google Apps Connector, przygotowany specjalnie dla smartfona BlackBerry.

Dotychczas dostępna była aplikacja mobilna w wersji webowej Google Talk, ale niebawem jej entuzjaści będą musieli z niej zrezygnować, albo zakupić telefon z systemem Android i wyposażyć się w oficjalną aplikację. Usunięta zostanie aplikacja Google Related, czyli wyszukiwarka patentów, która docelowo ma być zintegrowana z główną wyszukiwarką firmy Google.

Aplikacja Picasa dla systemów Linux nie będzie już dalej rozwijana. Natomiast nie znika z zasobów Google, Picasa Web Albums Uploader for Mac oraz Picasa Web Albums Plugin for iPhoto.

Po spełnieniu swej funkcji, Google zamyka Google Flu Vaccine Finder. Wyszukiwarka miejsc szczepień na grypę funkcjonowała w 2009 roku, kiedy to szerzyła się w Stanach Zjednoczonych pandemia wirusa H1N1.

Zaskoczeniem może być to, że firma Google zdecydowała o zlikwidowaniu usługi One Pass, o którym pisaliśmy w ubiegłym roku. Jest to system płatności przygotowany specjalnie z myślą o internetowych dostawcach treści. Google pracuje nad możliwością przeniesienia funkcjonalności One Pass do innych narzędzi płatniczych, którymi dysponuje.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top