Google zapowiada największy w swej historii nabór pracowników

Firma Google ogłosiła, że w tym roku zamierza zatrudnić więcej osób niż kiedykolwiek przedtem w swej historii. Pracę w amerykańskiej spółce znaleźć może ponad sześć tysięcy osób.

W artykule na oficjalnym blogu Google, Alan Eustace starszy wiceprezes firmy poinformował, że w związku rozwojem kluczowych projektów spółki (takich jak system Android czy przeglądarka i system operacyjny Chrome), zatrudniona zostanie rekordowa ilość osób. Nowych pracowników ma być więcej niż kiedykolwiek wcześniej; więcej niż w ubiegłym (4,5 tys.) i rekordowym pod tym względem, 2007 roku (6 tys. osób).

Google zapowiada największy w swej historii nabór pracowników 1Poszukujemy najbardziej utalentowanych – na całym świecie – i zatrudnimy tak dużo mądrych, kreatywnych osób jak tylko będziemy mogli – zapowiedział Eustace.

Nowi pracownicy poświęcić mają się tworzeniu systemu operacyjnego, wyszukiwarce, usługom dla przedsiębiorstwa, a nawet… samoprowadzącym się autom. Nie wiadomo na razie jak będzie rozkład geograficzny powstających etatów.

Czy tak duży nabór może świadczyć o zmianie nastawienia kierownictwa Google? Niedawna wymiana na szczycie – dotychczasowego szefa firmy, Erica Schmidta, zastąpi Larry Page, współzałożyciel korporacji – skłania do refleksji; czy Google będzie koncentrowało się jeszcze mocniej na rozwiązaniach innowacyjnych, bardziej ryzykownych, ale pionierskich?

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry