III edycja PremiumBrand rozpoczęta

Ruszyły badania reputacji marek PremiumBrand. To pierwszy i jedyny w Polsce niezależny ranking reputacji marek funkcjonujących na polskim rynku. Tegoroczna edycja będzie już trzecią z kolei.
Nagrodzone marki wyróżniane są w następujących kategoriach: Artykuły Spożywcze, Finanse, Handel i Usługi, Media, Motoryzacja, Dom i Biuro, Telekomunikacja, Zdrowie i Uroda, Marki Biznesowe, Kategoria Otwarta (dla marek, które nie kwalifikują się do w/w kategorii). W markach konsumenckich badania prowadzone są na dwóch grupach respondentów: konsumentów –  na reprezentatywnej próbie ogólnopolskiej oraz ekspertów – menadżerów z listy 2000 największych polskich firm. Marki biznesowe badane są tylko na próbie ekspertów. Oceniana jest reputacja marki w wymiarach: zaufania do marki, referencji, wizerunku w mediach, pracodawcy, społecznego zaangażowania i jako partnera biznesowego.

Nowością w tym roku Nagrody Specjalne. Spośród badanych zostaną wyłonione: Marka Najwyższego Zaufania Społecznego, Najbardziej Polecana Marka, Marka Najbardziej Zaangażowana Społecznie i Najlepszy Partner Biznesowy.

W ramach III edycji projektu Premium Brand po raz pierwszy zostaną przygotowane specjalne raporty, dotyczące poszczególnych wymiarów reputacji. Dostępne będą następujące raporty: Zaufanie społeczne wobec marek w Polsce, Najbardziej polecane marki w Polsce, Postrzeganie marek poprzez wizerunek w mediach, Zaangażowanie społeczne marek w postrzeganiu Polaków, Postrzeganie marek jako pracodawców w Polsce, Postrzeganie marek jako partnerów biznesowych w Polsce. Tradycyjnie będą również dostępne raporty szczegółowe dla marek oraz pełny raport z badania.

Zgłoszenia do badań PremiumBrand przyjmowane są do 31 marca 2008 r. Oficjalne ogłoszenie wyników rankingu będzie miało miejsce 23 czerwca 2008 podczas uroczystej Gali w Warszawie. Badanie reputacji marek przeprowadzone będzie w terenie przez TNS OBOP na podstawie metodologii Domu Badawczego Dominiki Maison oraz pod nadzorem Firmy Doradczej KPMG. Organizatorem PremiumBrand jest MMT Management.

www.premiumbrand.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top