Impulse Buyers w Allegro.pl

Opublikowano: 17 stycznia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Największy i najbezpieczniejszy serwis aukcyjny Allegro.pl wprowadza dla swoich użytkowników nową, unikatową w Polsce usługę – Kup Teraz. Dzięki tej funkcji kupujący za pośrednictwem internetowych aukcji mają możliwość zdobycia przedmiotu bez czekania na zakończenie licytacji w terminie ustalonym przez sprzedającego. Jedynym warunkiem, jaki muszą spełnić, jest wyrażenie zgody na zapłacenie za towar określonej przez wystawiającego kwoty, z reguły wyższej niż cena wywoławcza.

Aukcje z opcją Kup Teraz pozwalają dokonywać zakupów na Allegro po znanych z góry cenach (jest ona widoczna podczas licytacji) co zapewne zainteresuje wiele firm sprzedających towary w Internecie. Istotny jest fakt, że licytacje z opcją Kup Teraz nie wykluczają „klasycznego” sposobu składania ofert.

„Opcja Kup Teraz opracowana została z myślą o tzw. Impulse Buyers, czyli osobach mających skłonności do natychmiastowych decyzji o zakupie towaru, który akurat wpadł im w oko” – mówi Tomasz Dudziak z serwisu Allegro.pl – „Osoby te chętnie zaoferują wyższą kwotę, byle tylko nie czekać przez kilka dni na zakończenie licytacji. Opcja ta rozszerza funkcjonalność aukcji internetowej o zalety sklepu, umożliwiając łatwą i natychmiastową sprzedaż również produktów nowych.”

Sylwester KozakImpulse Buyers w Allegro.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.