Innowacja 2008 dla Comarch

Comarch otrzymał po raz drugi z rzędu nagrodę „Innowacja 2008” („Innovationspreis 2008”) za produkt Virtual Consulting Services (VCS) – platformę wspomagającą komunikację użytkowników poprzez sieć. Do nagrody „Innovationspreis 2008” zostało zgłoszonych 1600 produktów, które zostały wyróżnione w 33 kategoriach.
Nagroda „Innovationspreis” przyznawana jest co roku przez organizację „Initiative Mittelstand” (Inicjatywa dla MSP). Otrzymują ją te rozwiązania, które oferują małym i średnim przedsiębiorstwom nowe możliwości zastosowania.

VCS jest jednym z 10 produktów w kategorii Web 2.0, które wykazały się szczególną użytecznością, innowacyjnością i przystosowaniem do potrzeb małych i średnich firm. W trybie sesji grupowej użytkownicy VCS widzą w swoich przeglądarkach tę samą zawartość, jak również ruchy myszy i wpisy z klawiatury innych uczestników sesji. W ten sposób możliwe jest wspólne i równoczesne wirtualne poruszanie się po jednej stronie. Dzięki VCS idea synchronicznego przeglądania stron stała się rzeczywistością. Rozwiązanie Comarch uzupełnia lukę między kontaktem rzeczywistym a wirtualnym światem, oferując możliwości zastosowania w zakresie e-commerce, e-consulting, e-learning oraz e-government.

– Aplikacja VCS może być wykorzystywana przy użyciu różnych urządzeń (PC, telefon komórkowy, PDA, itp.). Konfiguruje się ją poprzez odpowiednio dopasowywany interface klienta, natomiast dalsze oprogramowanie musi być doinstalowane – mówi Anna Filipiak, Prezes Zarządu Comarch Software AG.

W 2007 roku Comarch został nagrodzony wyróżnieniem „Innovationspreis” w kategorii raportowanie za produkt OCEAN GenRap,  służący do wizualizacji analiz baz danych. Aplikacja ta jest obecnie zintegrowana z nowym systemem ERP Comarch Altum, którego inauguracja miała miejsce na tegorocznych targach CeBIT.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top