Instagram przechodzi w ręce Facebooka

Serwis społecznościowy Facebook wyłożył 1 mld dolarów na zakup Instagram, zdjęciowej aplikacji zdobywającej coraz więcej użytkowników.

Firma Instagram jest właścicielem aplikacji społecznościowej, umożliwiającej stylizację zdjęć i dzielenie się nimi ze znajomymi. Korzysta z niej na co dzień około 30 mln użytkowników. Oferta złożona przez Facebooka opiewała na okrągły miliard dolarów, wypłacony właścicielom Instagram w gotówce oraz w akcjach.

Instagram przechodzi w ręce Facebooka 1

Twórcami Instagram są dwaj absolwenci Uniwersytetu Stanford – Mike Krieger i Kevin Systrom. Firma powstała pod koniec 2010 roku, a dziś, pomimo wielu milionów użytkowników i zdecydowanego rozwoju, jest niewielkim przedsiębiorstwem, zatrudniającym zaledwie 13 pracowników.

Jestem podekscytowany tym, że mogę podzielić się wiadomością o podjęciu decyzji dotyczącej przejęcia Instagram oraz o tym, że jego utalentowana ekipa pracowników dołączy do Facebooka – napisał właściciel serwisu Facebook, Mark Zuckerberg.

Użytkownicy serwisu Instagram mogą tworzyć ze zwyczajnych, cyfrowych fotografii, zdjęcia w stylu retro lub vintage i następnie publikować je bezpośrednio na Facebooku czy Twitterze. Mogą je także wysłać e-mailem. Początkowo z aplikacji społecznościowej Instagram mogli korzystać tylko użytkownicy iPhone`ów, ale tydzień temu udostępniono także wersję dedykowaną dla systemu Android.

Aplikacja Instagram nadal pozostanie taka, jaką użytkownicy znają i kochają – zapewnił na swoim blogu dyrektor firmy Instagram, Kevin Systrom. Przejęcie aplikacji przez Facebooka niczego w tej dziedzinie nie zmienia. Nie nastąpi likwidacja serwisu Instagram i wchłonięcie jego funkcjonalności przez Facebooka.

Pojawia się pytanie: dlaczego Facebook wyłożył 1 mld dolarów na zakup mało dochodowego serwisu Instagram, który od użytkowników nie pobiera opłat za użytkowanie aplikacji? Powodem takiej sytuacji jest najprawdopodobniej chęć zdobycia przez serwis społecznościowy nowych użytkowników, a pula 30 mln osób korzystających z aplikacji Instagram jest ku temu najlepszą drogą.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry