Instagram przechodzi w ręce Facebooka

Serwis społecznościowy Facebook wyłożył 1 mld dolarów na zakup Instagram, zdjęciowej aplikacji zdobywającej coraz więcej użytkowników.

Firma Instagram jest właścicielem aplikacji społecznościowej, umożliwiającej stylizację zdjęć i dzielenie się nimi ze znajomymi. Korzysta z niej na co dzień około 30 mln użytkowników. Oferta złożona przez Facebooka opiewała na okrągły miliard dolarów, wypłacony właścicielom Instagram w gotówce oraz w akcjach.

Instagram przechodzi w ręce Facebooka 1

Twórcami Instagram są dwaj absolwenci Uniwersytetu Stanford – Mike Krieger i Kevin Systrom. Firma powstała pod koniec 2010 roku, a dziś, pomimo wielu milionów użytkowników i zdecydowanego rozwoju, jest niewielkim przedsiębiorstwem, zatrudniającym zaledwie 13 pracowników.

Jestem podekscytowany tym, że mogę podzielić się wiadomością o podjęciu decyzji dotyczącej przejęcia Instagram oraz o tym, że jego utalentowana ekipa pracowników dołączy do Facebooka – napisał właściciel serwisu Facebook, Mark Zuckerberg.

Użytkownicy serwisu Instagram mogą tworzyć ze zwyczajnych, cyfrowych fotografii, zdjęcia w stylu retro lub vintage i następnie publikować je bezpośrednio na Facebooku czy Twitterze. Mogą je także wysłać e-mailem. Początkowo z aplikacji społecznościowej Instagram mogli korzystać tylko użytkownicy iPhone`ów, ale tydzień temu udostępniono także wersję dedykowaną dla systemu Android.

Aplikacja Instagram nadal pozostanie taka, jaką użytkownicy znają i kochają – zapewnił na swoim blogu dyrektor firmy Instagram, Kevin Systrom. Przejęcie aplikacji przez Facebooka niczego w tej dziedzinie nie zmienia. Nie nastąpi likwidacja serwisu Instagram i wchłonięcie jego funkcjonalności przez Facebooka.

Pojawia się pytanie: dlaczego Facebook wyłożył 1 mld dolarów na zakup mało dochodowego serwisu Instagram, który od użytkowników nie pobiera opłat za użytkowanie aplikacji? Powodem takiej sytuacji jest najprawdopodobniej chęć zdobycia przez serwis społecznościowy nowych użytkowników, a pula 30 mln osób korzystających z aplikacji Instagram jest ku temu najlepszą drogą.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry