Internauci WP wybrali wyrażenia roku 2006

Redaktorzy serwisu Wiadomości Wirtualnej Polski poddali wnikliwej analizie hasła, które w zeszłym roku zrobiły wielkie kariery medialne. Przez cały grudzień w Słowniku 2006 przedstawiali sformułowania, które wdarły się przebojem do języka polskiego i zagościły – już na stałe – w naszej świadomości.
Zdaniem internautów prawdziwym hitem minionego roku jest radosne „Yes, yes, yes”, wypowiedziane i „wykonane” przez Kazimierza Marcinkiewicza na zakończenie negocjacji budżetowych UE.

Entuzjastyczny okrzyk byłego premiera został doceniony przez 24% użytkowników. Na drugim miejscu uplasowało się – lansowane przez Ludwika Dorna – sformułowanie „Wykształciuch”, które wybrało 18% osób biorących udział w sondzie WP. „Prawie jak” i „Łże-elity” zajęły ex aequo trzecie miejsce. Każdy z tych terminów zdobył 13% głosów.

Na następnych miejscach znalazły się kolejno „Bandyctwo, biurokractwo” (8%), „Semantyczne nadużycie” i „Układ” (7%), „Taśmy prawdy” (4%). Stawkę zamykają zwroty „Ubekistan” oraz „Z Zidane’a” (3%).

W ankiecie Wirtualnej Polski internauci oddali 45 549 głosów. Partnerem „Słownika 2006” jest Radio ZET.

Raport Specjalny „Słownik 2006”:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,64794,raportSpecjalny.html

www.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry