iplex.pl wybiera się na giełdę

Wraca moda na giełdę. Wczoraj udanie debiutowała Grupa Nokaut, nieco wcześniej pisaliśmy o planach KantorOnline.pl związanych z wejściem na NewConnect. Dziś spółka iplex.pl poinformował, że w zamierza debiutować na NewConnect w drugim kwartale.

Spółka chciałaby pozyskać od 7 do 14 mln zł, środki te przeznaczone będą na rozbudowę i promocję serwisu, powiększenie biblioteki filmów oraz stworzenie aplikacji mobilnej.

iplex.pl wybiera się na giełdę 1

Obecnie większościowym akcjonariuszem IPLEX S.A., posiadającym pakiet akcji stanowiący 77 proc. udziału w kapitale Spółki jest XARUS Holdings Limited / Warsaw Equity Management, pozostałe 33 proc. udziału w kapitale podzielone jest między Aquarium Investments Ltd. oraz Łukasza Skrzypka -Wiceprezesa IPLEX S.A.

Doskonale znamy biznes internetowy i potrafimy oszacować jego perspektywy, co zaprezentowaliśmy na przykładzie wcześniejszej inwestycji w Gadu-Gadu. Serwis iplex.pl jest odpowiedzią na postępujące zmiany na rynku mediów, na którym coraz większą rolę odgrywa Internet i mobilność. To właśnie oferuje nasza platforma – mówi prezes zarządu Arkadiusz Świerczewski, a jednocześnie partner w WEM i współtwórca iplex.pl.

Zdecydowaliśmy się na zdobycie statusu spółki publicznej, ponieważ zależy nam na rynkowej wycenie. Ponadto, na obecnym etapie rozwoju, warszawska Giełda jest naturalnym miejscem do realizacji dalszych wzrostów – dodaje Łukasz Skrzypek, Wiceprezes IPLEX S.A.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry