iplex.pl wybiera się na giełdę

Opublikowano: 15 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Wraca moda na giełdę. Wczoraj udanie debiutowała Grupa Nokaut, nieco wcześniej pisaliśmy o planach KantorOnline.pl związanych z wejściem na NewConnect. Dziś spółka iplex.pl poinformował, że w zamierza debiutować na NewConnect w drugim kwartale.

Spółka chciałaby pozyskać od 7 do 14 mln zł, środki te przeznaczone będą na rozbudowę i promocję serwisu, powiększenie biblioteki filmów oraz stworzenie aplikacji mobilnej.

iplex.pl wybiera się na giełdę 1

Obecnie większościowym akcjonariuszem IPLEX S.A., posiadającym pakiet akcji stanowiący 77 proc. udziału w kapitale Spółki jest XARUS Holdings Limited / Warsaw Equity Management, pozostałe 33 proc. udziału w kapitale podzielone jest między Aquarium Investments Ltd. oraz Łukasza Skrzypka -Wiceprezesa IPLEX S.A.

Doskonale znamy biznes internetowy i potrafimy oszacować jego perspektywy, co zaprezentowaliśmy na przykładzie wcześniejszej inwestycji w Gadu-Gadu. Serwis iplex.pl jest odpowiedzią na postępujące zmiany na rynku mediów, na którym coraz większą rolę odgrywa Internet i mobilność. To właśnie oferuje nasza platforma – mówi prezes zarządu Arkadiusz Świerczewski, a jednocześnie partner w WEM i współtwórca iplex.pl.

Zdecydowaliśmy się na zdobycie statusu spółki publicznej, ponieważ zależy nam na rynkowej wycenie. Ponadto, na obecnym etapie rozwoju, warszawska Giełda jest naturalnym miejscem do realizacji dalszych wzrostów – dodaje Łukasz Skrzypek, Wiceprezes IPLEX S.A.

Sylwester Kozakiplex.pl wybiera się na giełdę

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.