IVONA gwiazdą YouTube

Już ponad 10 milionów oglądnięć na YouTube zanotowały parodie filmów i programów telewizyjnych, w których wykorzystano jako lektora syntezator mowy IVONA. Ta popularność skłoniła producenta IVONY – firmę IVO Software – do ogłoszenia konkursu na najlepszy film roku z lektorem IVONĄ.
Popularna na YouTube zabawa polega na zastępowaniu oryginalnych dialogów we fragmentach filmów lub programów telewizyjnych  głosem wirtualnego lektora. Wypowiada on dowolne kwestie, zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez amatorskich twórców. Powstają dzięki temu zabawne, krótkie filmy, które cieszą się popularnością wśród internautów.

„Nie przypuszczaliśmy, że nasz syntezator znajdzie tak oryginalne zastosowanie. Niestety, do tej pory, twórcy na YouTube wykorzystujący IVONĘ, posługują się językiem, który trudno nazwać literackim. Chcemy to zmienić. Konkurs ma na celu zachęcenie domowych filmowców do tworzenia filmów o bardziej cenzuralnych treściach. Może wymaga to nieco większego wysiłku, ale daje też o wiele więcej satysfakcji” – powiedział Łukasz Osowski, Prezes Zarządu IVO Software Sp. z o.o.

Na potrzeby konkursu można wykorzystać bezpłatny serwis – http://say.expressivo.com. Można tam w wyznaczonym oknie wpisać dowolny tekst. Następnie należy wybrać głos lektora, który ma tekst odczytać. Dostępne są cztery głosy (jeden męski i trzy żeńskie), które posługują się trzema językami (polskim, angielskim i rumuńskim). Stworzoną wiadomość głosową można następnie m.in. zapisać jako plik MP3, a potem wykorzystać jako głos lektora we własnym filmie.

W konkursie będą nagradzane co kwartał produkcje filmowe, które zostały umieszczone na jednym z internetowych serwisów filmowych (np. YouTube, Googlevideo itp.). Film musi wykorzystywać jeden z głosów IVONY, a w nazwie zawierać dopisek “say.expressivo.com”. Film powinien także zostać dodany do serwisu w kwartale, na koniec którego następuje wyłonienie zwycięzcy.

Co kwartał, konkurs wygrywa film o najwyższym iloczynie: ilość oglądnięć razy średnia ocena. Nagrodą dla twórcy najlepszego filmu są: odtwarzacz iPod oraz program Expressivo (program autorstwa IVO, który czyta czyta dowolne teksty ludzkim głosem, dzięki wbudowanemu syntezatorowi mowy IVONA). Nagrodzone filmy zostaną także umieszczone na stronie www.Expressivo.com. Na zakończenie roku zostaną także przyznane specjalne nagrody niespodzianki dla 3 najlepszych filmów. Autorom filmów o treściach wulgarnych nagrody nie będą przyznawane.

Dotychczasową twórczość filmową, z wykorzystaniem jako lektora jednego z głosów IVONY, można obejrzeć odwiedzając serwis www.YouTube.com i wpisując w wyszukiwarce „IVONA”.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry